• مقالات

  • 13 آبان، مصداق جاء الحق و ذهق الباطل
  • حمید حاذق نیکرو   ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
  • 13 آبان در مقاطع تاریخی انقلاب اسلامی 3 رویداد و نقطه عطف تاریخی را با خود همراه دارد. 13 آبان  1343 حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه تبعید شد تا مانع اصلی اجرای قرارداد ننگین کاپیتولاسیون بر طرف شود و تسلط کامل آمریکا برتمامی شئونات مردم مسلمان ایران تحقق یابد . در همین مسیر در 13 آبان 1357 عمال آمریکایی رژیم طاغوت برای سرکوب دانش آموزان و دانشجویان هدایت ارشت شاهنشاهی را بدست گرفته تا با سرکوب و به شهادت رساندن فرزندان این مرزو بوم سیطره آمریکا را استمرار ببخشد اما این تلاش بی فایده شده و بعد از حدود سه ماه از تسلط آمریکا بر ایران اسلامی خبری نبود . رویداد سوم 13 آبان 1358 است که در آن روز دانشجویان پیرو خط امام در واقع اراده یک ملت را بر اتمام تسلط آمریکا در داخل تجلی بخشیدند.

    انقلاب اسلامی با پیروزی در بهمن 57 حوادث متفاوت و فراوان زیادی طی 33 سال گذشته به دنبال خود ایجاد کرد . ضمن اینکه منافع نامشروع آمریکا در داخل ایران که بسیار هم فراوان بود را نابود کرد . همین مورد کافی بود که یکی از دو ابر قدرت یاغی آن زمان دست به اقداماتی برای برگرداندن منافع خود زند . غافل از اینکه انقلاب اسلامی نه تنها منافع سر جبهه استکبار یعنی آمریکا را در ایران اسلامی ، که در منطقه مهم و استراتژیک موسوم به خاورمیانه را هم با خطر جدی مواجه خواهد ساخت و گذشته از آن در آن سوی مرزها یعنی در سطح بین المللی هم با چالش مواجه خواهد نمود و اکنون که نگاه می کنی هر سه این مهم اتفاق افتاده است و این همه به یمن انقلاب اسلامی و فرزندان دلاور آن که مردمی ترین انقلابهای قرن را رقم زدند ،  انجام پذیرفته است . حال این انقلاب مشخصات و ویژگیهای بارزی دارد که شامل پیروزیهای شگرفی می شود، سرکوب گروهکهای ضد انقلاب وابسته در اوایل انقلاب، خنثی سازی کودتاهای مختلف دفاع مقدس هشت ساله و ... و تسخیر لانه جاسوسی نظام سلطه.

    اما در این مکتوب جهت حرف و حدیث ما ، افتخار تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا بدست جوانان از جنس مردم و ولایت است که خود را در بهبوهه تفرق گروهکها و گروهها و دستجات سیاسی از ملی گرا تا نفاق تا سلطنت طلب تا التقاطی ؛ پیرو خط امام خواندند ، می باشد و آیه شریف 81 سوره اسراء را می توان مصداق آن دانست که جاء الحق و ذهق الباطل ان الباطل کان ذهوقا ، حق آمد و باطل از میان رفتنی است . این ضربه ضربه کاری بود که انقلاب اسلامی و امام عظیم الشان آن به جبهه استکبار زد . این ضربه و پیروزی آنقدر ارزشمند است که حضرت امام خمینی (ره) از آن به عنوان انقلابی بزرگتر از انقلاب اول یاد کرد . این ترسیم بسیار مهم و با اهمیتی است . یعنی اگر این اتفاق نمی افتاد سرنوشت انقلاب اول یعنی پیروزی انقلاب اسلامی نامعلوم بود . که جبهه هزار پای استکباری از شیوه ها و روش های مختلف علیه ملت ها برای تسلط و سرکوب استفاده می کند که رخنه و نفوذ از آن جمله است همانطور که با تسخیر لانه جاسوسی سند و مدرک از وابستگی اشخاص و طیف های زیادی حکایت نمود با توجه به از بین بردن تعدادی از اسناد لانه ، چاپ بیش از 150 جلد کتاب حجم سندهای بدست آمده را تشکیل می دهد . اگر این رابطه ها کشف نمی شد اگر دست آمریکا با تسخیر لانه جاسوسی قطع نمی شد معلوم نبود انقلاب ما ادامه یابد و دچار سرنوشت دیگر انقلابها نشود . انقلاب اسلامی بعنوان جبهه حق در مقابل جبهه باطل قد علم کرده است که به حق با تسخیر لانه توطئه آمریکا جبهه باطل با شکست سخت مواجه شد و معادلات جهانی بر هم خورد و به نوعی انقلاب اسلامی تضمین گردید.

    و این اولین ضربه کاری بعد از انقلاب اسلامی تحت عنوان انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بر پیکره نظام سلطه بود که مسیر را معین و به نوعی حراست نمود که پیروزیهای بعدی در سایه این تضمین محقق شود . و ملت ایران شجاعانه این پیروزی را بدست آورده و ادامه دادکه اکنون انقلاب اسلامی در اوج عزت و ضمن اینکه یکی از دو ابر قدرت در 1991 فرو پاشید ابر قدرت دیگر نیز در اوج ذلت قرار داد که همه معضلات سیاسی ، اجتماعی ، امنیتی ، نظامی و فرهنگیش بر همه مشهود است . و این پیروزی شکر می خواهد و شکر آن ادامه راه در تبعیت ولی خدا رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... خامنه ای عزیز می باشد که اگر چنین شود که نه تنها مملک ما آسیب نخواهد دید و گردنه های خطرناک یکی پس از دیگری پشت سر خواهد گذاشت و بلکه در پیچ تاریخی موثر و اثر گذار است و خواهد بود.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم اینجا کلیک کنید.