سلسله مسابقات «قرآن و عترت در آینه انقلاب اسلامی» - استان گیلان - بهمن‌ماه 1399

شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ فاصله گذاری اجتماعی باعث کاهش بسیاری از فعالیت‌های حضوری در عرصه فرهنگ و هنر، بهویژه فعالیت‌های قرآنی شده است. با توجه به اینکه بسیاری از تلاش‌ها و فعایت‌ها از طریق فضای مجازی انجام میشود مراکز و نهادهای فرهنگی و در راس آنان موسسات فرهنگی قرآن و عترت به‌عنوان سربازان قرآن و عترت که رسالت تبلیغ و ترویج بر عهده آنان است وظیفه خود دانستند که در بهار آزادی به نحو شایسته تکلیف خود را به انجام رسانند «آب دریا را اگر نتوان کشید هم بهقدر تشنگی باید چشید».

لذا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با همکاری اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان و حمایت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع، سلسله مسابقات «قرآن و عترت در آینه انقلاب اسلامی» را همزمان با ایام چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، در سطح استان گیلان برگزار میکند. امید است مورد عنایت و قبول خداوند تبارک و تعالی و نماینده بر حقش امام زمان (عج) قرار گیرد.

موضوعات و جزئیات مسابقات:

✳️مسابقه تلویزیونی «ترنم فجر» از سیمای مرکز گیلان (شبکه باران)

این مسابقه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر (روزهای 19، 20 و 21 بهمن ماه 1399) به صورت زیرنویس از برنامه زنده تلویزیونی «خانه مهر» شبکه باران (ساعت 10 تا 11 صبح) پخش خواهد شد و به 12 نفر از برگزیدگان (هر برنامه 4 برگزیده) کارت هدیه یک میلیون ریالی اهدا می شود.

********************

✳️مسابقه الکترونیک کتابخوانی تفسیر سوره مبارک فجر

مسابقه کتابخوانی تفسیر سوره مبارکه فجر نیز به مناسبت این ایام، از کتاب «تفسیر نور» تألیف حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

علاقه مندان به شرکت در این مسابقه تا 25 بهمن ماه جاری فرصت دارند با مراجعه به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان (لینک مسابقه) در این مسابقه شرکت نمایند. فرصت شرکت در مسابقه تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

شایان ذکر است، سکونت در استان گیلان و داشتن حداقل سن 15 سال برای شرکت در این مسابقه الزامی است.

در پایان نیز 22 نفر از برگزیدگان به قید قرعه، با اهدای کارت هدیه یک میلیون ریالی تقدیر می شوند.

با توجه به اتمام مهلت شرکت در مسابقه، کلید سوالات در زیر تقدیم حضور می گردد👇

********************

✳️مسابقه پیامکی «قرآن، بانوان و انقلاب اسلامی»

*ویژه کارکنان و همسران همکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

این مسابقه با توجه به تقارن میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با ایام الله دهه مبارک فجر امسال برگزار می شود.

همکاران گرامی و همسران محترم آنان تا بیستم بهمن ماه جاری فرصت دارند کوتاه ترین و رساترین جمله خود را با یکی از موضوعات «ارتباط قرآن و انقلاب اسلامی» و «نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی» (همراه با نام و نام خانوادگی خود) به سامانه پیامکی اداره کل (100030131) ارسال نمایند. فرصت شرکت در مسابقه تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

قید نام و نام خانوادگی برای همه شرکت کنندگان و نام همسر برای همسران همکار در متن پیامک الزامی است.

به 15 نفر از برگزیدگان (10 نفر از بین تمام شرکت کنندگان و 5 نفر فقط از بانوان) کارت هدیه یک میلیون ریالی تقدیم خواهد شد.

 ********************

✳️مسابقه دل نوشته «قرآن و انقلاب اسلامی»

همچنین علاقه مندان برای شرکت در مسابقه دل نوشته تا 25 بهمن ماه جاری فرصت دارند با مراجعه به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان (لینک مسابقه) دل نوشته خود را با موضوع «قرآن و انقلاب اسلامی»، حداکثر در 200 کلمه ارسال نمایند. فرصت شرکت در مسابقه تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

برای شرکت در این مسابقه نیز، سکونت در استان گیلان و داشتن حداقل سن 15 سال الزامی است.

به 5 نفر برگزیده این مسابقه، کارت هدیه دو میلیون ریالی به همراه هدیه ای نفیس تقدیم می گردد.