پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش با عنوان بهار فاطمی روز چهارشنبه 28 اسفند ماه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
تشکیل پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش

به گزارش روابط عمومی اداره کل رهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید عباس موسوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش در این نشست گفت: تقارن ایام فاطمیه و نوروز امسال استثنایی است و سیزده فروردین روز طبیعت و اوج شادمانی انتظار می رود شهراملش و پیرامون آن عزادار باشد و چهره اش چهره عزا بگیرد.

وی بیان کرد: مراسم عزاداری از10 تا 14 فروردین به مدت پنج شب در مسجد اعظم بعد از نماز مغرب و عشا با ترکیب همه هیئت های مذهبی و مسئولین و نیز دادن اطعام برگزار خواهد شد.

این سئول افزود: در ایام نوروز ضمن گشایش تمام وقت دربهای مساجد، اذان اوقات شرعی از کلیه مساجد شهرستان پخش و نماز جماعت توسط ائمه جماعات اقامه می شود.

وی، رفع مشکلات و چالش های فرهنگی را نیازمند برنامه ریزی و همکاری تمامی متولیان فرهنگی دانست.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش نیز در این جلسه گفت: تشکیل شوراهای فرهنگی هر منطقه نقش مهمی در سیاستگذاری های کلان در زمینه توسعه فرهنگ عمومی جامعه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی اظهار کرد: به منظور تحقق توسعه فرهنگی در این بخش باید تلاش کنیم ضمن شناسایی نقاط ضعف نقاط قوت فرهنگی تقویت شود.

وی در ادامه با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: تعامل، همکاری و وحدت مدیران دستگاههای اجرایی می تواند زمینه رشد و بالندگی فرهنگی را بهمراه داشته باشد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۳:۳۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان املش |
تعداد بازدید : ۸۳۶
کلیدواژه ها: تشکیل پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی املش
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید