پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

نخستین جشنواره عکس کوچصفهان شناسی برگزار می شود

نخستین جشنواره عکس کوچصفهان شناسی برگزار می شود
نخستین جشنواره عکس کوچصفهان شناسی به همت موسسه فرهنگ گیل کوچصفهان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، الوند رضازاده، مسوول انجمن عکس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت ضمن اعلام این خبر گفت: این جشنواره با موضوعات بقاع متبرکه، معماری بومی، آثار تاریخی، زندگی روستایی و ... برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: در نظر داریم در راستای اهمیت و حفظ آثار تاریخی، معماری بومی و همچنین فرهنگ ساده زیستی روستایی و تاریخ غنی کوچصفهان، این شهر از منظر عکاسان به استان و کشور معرفی شود.

رضازاده گفت: کوچصفهان شامل دو شهر کوچصفهان، لولمان و روستاهای تابع آنها می باشد که طبیعت، معماری و بقاع متبرکه از جذابیت های بصری و متنوع آن است.

مسوول انجمن عکس شهرستان رشت در ادامه با اشاره به اینکه شرکت همه عکاسان در این جشنواره آزاد است، گفت: موضوعات این جشنواره عبارتند از 1- بقاع متبرکه 2- معماری بومی 3- بناهای تاریخی و 4- زندگی روستایی که حتماً باید از محیط بخش کوچصفهان و درباره موضوعات مشخص شده باشد.

وی؛ آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را بیستم شهریور ماه اعلام کرد و افزود: عکاسان محترم می توانند علاوه بر ارسال آثار به صورت پستی به دبیرخانه جشنواره واقع در کوچصفهان، خ شهید بهشتی، اول جاده سنگر، مجتمع تجاری حبیب زاده، طبقه اول، دفتر موسسه فرهنگ کوچصفهان، جهت تحویل حضوری آثار نیز در روزهای یکشنبه عصر ساعت 16:30 الی 20 و پنجشنبه صبح ساعت 9:30 الی 12 ظهر و عصر ساعت 16:30 الی 20 به دفتر موسسه مراجعه نمایند.

رضازاده خاطر نشان کرد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرکت در نخستین جشنواره عکس کوچصفهان شناسی و دریافت فرم فراخوان می توانند به سایت www.kouchesfahan-farasoo.com مراجعه نمایند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با برگزاری چنین برنامه هایی، گامی کوچک در معرفی دیار مردمانی برداشته شود که همواره نقش مهمی در تمام عرصه های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و اقتصادی ایفاد نموده اند.

      

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵