پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

خوشنویسان کشور در رشت مشق نور می‌کنند

خوشنویسان کشور در رشت مشق نور می‌کنند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری مراسم مشق نور قرآن کریم با حضور اساتید خوشنویس مجرب کشور همزمان با شب قدر در این رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی گیلان منصور ایمانی با اشاره برگزاری مشق نور امسال با حضور استادان امیرخانی و سلحشور اظهار داشت: پنج استاد خوشنویس کشور توسط انجمن خوشنویسان رشت جهت شرکت در این مراسم دعوت شده اند.
وی ادامه داد: هنرمندان خوشنویس کشور و گیلانی در 30 مرداد ماه جاری همزمان با شب قدر در مهمان‌سرای ارشاد واقع در حافظ آباد رشت به مشق نور می‌نشینند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری پنج سال مشق نور در استان، افزود: هدف از برگزاری این مراسم همبستگی خوشنویسان گیلان است و در این شب ÷رخیر و برکت هنرمندان آیات کلام‌الله مجید را کتابت می‌کنند.
همچنین سرپرست انجمن خوشنویسان رشت از برپایی نمایشگاه آثار مشق نور هنرمندان خوشنویس در سالن مارلیک مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر خبر داد و تصریح کرد: سوره‌هایی از قرآن گلچین شده و در شب قدر توسط خوشنویسان مشق می‌شود.
وی استفاده هنرمندان گیلانی از تجربه و مهارت خوشنویسان مجرب کشور را از جمله اهداف دعوت اساتید بزرگ در مشق نور سال جاری عنوان کرد و ابراز داشت: خوشنویسان گیلانی می‌توانند از تجربه‌های اساتید کشور استفاده کنند.
مهدی سجودی به دیگر برنامه‌های انجمن خوشنویسان رشت اشاره کرد و گفت: نمایشگاه‌های خوشنویسی ویژه قرآن در رشت دایر می‌شود.
سرپرست انجمن خوشنویسان رشت برپایی نمایشگاه اساتید خوشنویسی در گیلان را از دیگر برنامه‌های این انجمن معرفی کرد و متذکر شد: شهرستان رشت بیش از 100 نفر خوشنویس ممتاز دارد.
وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی در انجمن خوشنویسان رشت دایر است، یادآور شد: کلاس‌های مقدماتی، متوسط، ممتاز و حتی فوق ممتاز زیر نظر اساتید برجسته برای علاقمندان تشکیل شده است.
سجودی به تشکیل کلاس‌های خوشنویسی در ایام تابستان اشاره کرد و اذعان داشت: انجمن خوشنویسان رشت با فراخوان از هنرجویان دعوت می‌کند تا در کلاس‌های تابستانی و کلاس‌هایی که در طول سال برگزار می‌شود، شرکت کنند.

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۷