با تجلیل از استاد فریدون نوزاد از پوستر هفته فرهنگ و هنر رشت رونمایی شد

با تجلیل از استاد فریدون نوزاد از پوستر هفته فرهنگ و هنر رشت رونمایی شد
مراسم رونمایی از پوستر هفته فرهنگ و هنر رشت، روز گذشته با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر در منزل استاد فریدون نوزاد محقق و نویسنده برجسته گیلانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ظهر روز سه‌شنبه بیست و سوم دی ماه 93 جمعی از اساتید هنر و اصحاب مطبوعات با حرکت به سوی منزل استاد فریدون نوزاد، پیشکسوت عرصه هنر و مطبوعات گیلان ضمن تقدیر و تجلیل از ایشان و گفتگویی صمیمانه و بیان خاطراتی از گذشته از پوستر نخستین هفته فرهنگ و هنر رشت رونمایی کردند.

در این گردهمایی صمیمانه و گرم آقای نوزاد با سخنانی پر از سپاس و بیان برخی خاطرات به شنیدن سخنان دوستان قدیمی و فرهیخته خود نشستند و اهمیت و ارزش والای چنین امر فرهنگی مهمی را برای همه‌ی مردم گیلان مبارک و شایسته خواندند.

ایشان در ادامه با ابراز خوشحالی فراوان از حضور هنرمندان و اساتید و مسئولین عرصه فرهنگ و هنر گفت: زمان می‌گذرد و همواره چنین امور نیکی که باعث شکوفایی استعداد‌ها و تعالی اخلاق و هنر همگان ،در هر سطحی می‌شود، پاینده می‌ماند.

60 سال عاشقی

این استاد و محقق فرهیخته خود را ۶۰ سال عاشق عرصه ادب و مطبوعات و فرهنگ بومی گیلان دانست و افزود: «هر پژوهش و تحقیقی هم که صورت گرفته از عشق و علاقه وافر به این سرزمین و مردمش انجام شده است. اهالی فرهنگ شاید نیاز به پاسخ گویی ندارند چرا که پاسخ در شخصیت خود آدم است.»

نوزاد در ادامه افزود: با همه دشوار بودن راه اینجانب از سال ۱۳۱۸ در هنر تئا‌تر استان فعال بودم. پس از ما هم عزیزانی فرهیخته چون آقایان نصر و میرمعنوی و دیگران از راه رسیدند و باز هم می‌رسند و من امید دارم که این پرچم کماکان در اهتزاز باشد.

وی در پایان گفت : البته حمایت و همکاری شما نسل جدید، مسئولین فرهنگی استان و رشت حرف نخست را می‌زند.

در پایان این نشست از پوستر هفته فرهنگ و هنر رشت که توسط آرش بدر طالعی از هنرمندان مطرح استان طراحی گردیده بود توسط استاد فریدون نوزاد رونمایی شد.

هفته فرهنگ و هنر رشت به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و جمعی از نهادهای دولتی و خصوصی از اول تا هفتم بهمن ماه امسال در شهر رشت برگزار می شود.

گزارش تصویری

۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت |
تعداد بازدید : ۱,۰۰۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید