شبهای فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت با حضور کارگردانان برگزار می شود

شبهای فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت با حضور کارگردانان برگزار می شود
دبیر بخش فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت اسامی فیلم‌هایی را که در این هفته اکران می شوند اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، علی ارکیان دبیر بخش فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت ضمن اعلام اسامی فیلم هایی که در این هفته اکران خواهند شد اعلام کرد که اکران فیلم ها با حضور کارگردانان آنها صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: فیلم های «حمید و همای» به کارگردانی محمد علی سجادی 3 بهمن ساعت 17 در نگارخانه مارلیک، «عمو جان هیتلر» به کارگردانی حمید ابراهیمی 5 بهمن ساعت 17 در سالن شهید انصاری و «قول» به کارگردانی محمدعلی طالبی 6 بهمن، ساعت 17 در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت  اکران خواهند شد.

دبیر بخش فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت افزود: داستان فیلم «قول» به کارگردانی محمدعلی طالبی درباره رفاقت دو دوست است و به خاطر ماجرایی که برای یکی از آنان اتفاق می افتد، زندگی دیگری به هم می ریزد و وضعیت روحی او متلاطم می شود چون احساس گناه می کند و در نهایت سعی می کند با آن اتفاق کنار بیاید و شرایط را بپذیرد.

ارکیان گفت: این فیلم که تاکنون موفق به کسب جوایز زیادی گردیده، پس از اکران ، با حضور کارگردان فیلم و محمدرضا یکرنگ صفاکار نقد و بررسی خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: «حمید همای» به کارگردانی محمدعلی سجادی و به مدت 120 دقیقه، از نگاه هما روستا به روایت بخش های ناگفته ای از زندگی حمید سمندریان می پردازد.

ارکیان افزود: ساخت این فیلم مستند از سی و دومین جشنواره فیلم فجر آغاز شد، در آن دوران یک نماهنگ 10 دقیقه‌ای برای هما روستا به منظور تقدیر از این هنرمند در جشنواره فجر توسط محمدعلی سجادی ساخته شد و او، پس از نمایش این نماهنگ تصمیم گرفت فیلم مستندی از زندگی هنری و شخصی زنده‌یاد حمید سمندریان و هما روستا بسازد.

وی همچنین به فیلم «عمو جان هیتلر» به کارگردانی حمید ابراهیمی اشاره کرد و گفت: این فیلم داستان غلام قهرمانی معروف به عمو جان و اخوان دو دوست قدیمی را روایت می کند. هر دوی آنها از مدیران پارکی هستند که قرار است بزودی افتتاح شود. حال در این میان عمو جان و اخوان برای به دست آوردن کرسی مدیریت با یکدیگر به رقابت می‌ پردازند. این رقابت ماجراهایی را به وجود می آورد که آدم های دیگر پارک را نیز درگیر خود می‌کند.

دبیر بخش فیلم هفته فرهنگ و هنر رشت افزود: گوهر خیراندیش، رضا بابک، ناصر هاشمی، محمود جعفری، عمار تفتی، مریم کاویانی، شهرام عبدلی، سیدرضا حسینی، میلاد دافساری، حامد جوادی، فرزانه سکوتی، آرمان صورتگر، سولماز حصاری و جلیل فرجاد همراه با هنرمند خردسال اهورا ابراهیمی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

هفته فرهنگ و هنر رشت از 1 الی 7 بهمن 93 با اجرای برنامه های مختلف در رشت برگزار می شود.

۳۰ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت |
تعداد بازدید : ۸۵۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید