پیوست فرهنگی باید برای تمام فعالیت های جامعه تعریف شود

پیوست فرهنگی باید برای تمام فعالیت های جامعه تعریف شود
فرماندار رشت بر احیای ابعاد فرهنگی همه فعالیت‌ها تاکید کرد و گفت: پیوست فرهنگی باید برای تمام فعالیت‌های جامعه تعریف شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید عیسی مهدوی، فرماندار رشت امروز (1 بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته فرهنگ و هنر رشت گفت: اهمیت فرهنگ در جهت رشد و ارتقای جامعه، بنیاد و اساس همه نظریه‌ها از جمله نظریه‌های اقتصادی و دیگر موضوعات اجتماعی حتی اجرایی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ اساس و بنای هر جامعه‌ایی است، افزود: باید در احیای ابعاد فرهنگی همه فعالیت‌ها تلاش کنیم.

مهدوی ادامه داد: حتی در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز باید بعد فرهنگی را در نظر داشته و یک پیوست فرهنگی برایش تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از ادبیات ما منبعث از فرهنگ است تصریح کرد: حتی ادبیات عاشقانه و عارفانه مراسم عزاداری و عشق و ارادت به ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز در قالب فرهنگ برگزار می‌شود.

فرماندار رشت با اشاره به قدمت و جایگاه فرهنگی رشت اظهارکرد: مردم رشت در بحث فرهنگی پیشگام هستند و در اشاعه مذهب شیعه نقش اساسی داشته اند.

وی تاکید کرد: شناساندن و احیا ابعاد فرهنگی شهر رشت در هفته فرهنگ و هنر در قالب نمایشگاه های مختلف صورت می‌گیرد.

مهدوی از مراسم تجلیل از مشاهیر فرهنگی شهرستان رشت در این هفته خبر داد و افزود: مراسم خاطره گویی شهدای هنرمند نیز با هدف احیا فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نشست هم اندیشی مدیران فرهنگی رشت در این هفته اظهارکرد: این نشست با حضور مدیران فرهنگی دستگاه‌های اجرایی استان با هدف تبادل نظر و وحدت عملی دستگاه ها برگزار می‌شود چراکه این وحدت باعث برطرف شدن بسیاری از چالش‌ها شده و مقابله با جنگ نرم است.

فرماندار رشت اضافه کرد: با شناساندن فرهنگ شهر رشت از فرهنگ وارداتی که نسل جوان را تهدید می‌کند جلوگیری کرده و به مقابله می‌پردازیم.

۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۷۷۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید