نمایشگاه «دارالمرز رشت» برگزار می‌شود

نمایشگاه «دارالمرز رشت» برگزار می‌شود
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت گفت: همزمان با هفته فرهنگ و هنر این شهر نمایشگاه «دارالمرز رشت» برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، علیرضا قانع اظهار داشت: نمایشگاه «دارالمرز رشت» از امروز چهارشنبه یکم بهمن ماه 93 و از ساعت 16 در خانه میرزا کوچک رشت افتتاح می‌شود.

وی افزود: بیست و سومین نمایشگاه خانه تاریخی میرزا با عنوان «دارلمرز رشت» با نمایش 50 پاکت و نامه از 50 خانواده و بازرگان رشتی با قدمت بیش از یک صد سال در تاریخ 1 بهمن ماه همزمان با اولین روز از هفته فرهنگ و هنر رشت افتتاح می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت گفت: در این نمایشگاه دستخط‌ها و پاکت‌های 50 خانواده و تاجر رشتی با جمع‌آوری از شهرهای مختلف ایران به نمایش گذاشته شده و در آنها میزان داد و ستد و مراودات آن دوران مشخص شده است.

قانع با اشاره به حمایت سازمان فرهنگی شهرداری از برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: روی پاکت‌ها اسم تجارتخانه به زبان‌های فارسی، روسی و فرانسه ذکر شده است.

وی اظهار داشت: نمایشگاه «دارلمرز رشت» از ساعت 8:30 صبح تا 20 غروب در خانه‌ میرزا کوچک جنگلی واقع در محله استادسرا پذیرای علاقه‌مندان است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت افزود: نمایشگاه دائمی اسناد، مدارک و عکس‌های دوران نهضت جنگل در طبقه همکف خانه میرزا دایر است.

هفته فرهنگ و هنر رشت از 1 الی 7 بهمن در این شهر رشت برگزار خواهد شد.

۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۷۱۳

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید