برگزاری تئاترهای خیابانی پلیس در رشت

برگزاری تئاترهای خیابانی پلیس در رشت
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان از برگزاری تئاتر خیابانی پلیس همزمان با برگزاری هفته فرهنگ و هنر رشت در این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، محمدرضا جعفری‌خیرخواه با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی با زبان هنر از فعالیت‌های بسیار خوب نیروی انتظامی در سال‌های اخیر بوده است، اظهار کرد: تئاتر درمانی از جمله روش‌های مؤثر روان‌درمانی است.

وی با اشاره به اینکه تئاتر درمانی از دیدگاه متخصصان روان‌درمانی دنیا به عنوان شیوه‌ای پیشرو، خلاق و مفید مورد وثوق است، افزود: پیشگیری اجتماعی در اولویت‌های ماموریتی پلیس قرار دارد.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی گیلان آگاه‌سازی شهروندان در زمینه معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی برای پلیس را امری بسیار مهم و ضرورتی اجتناب‌ناپذیر دانست و تصریح کرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌های مختلف پیشگیری اجتماعی لازمه پیشگیری از جرم است.

وی گیلان را از استان‌های پرجمعیت و مسافرخیز خواند و ادامه داد: با توجه به در پیش بودن «هفته فرهنگ و هنر» با بهره‌گیری از گروه هنری «سایه» نمایش خیابانی را برگزار می‌کنیم.

جعفری‌خیرخواه زبان هنر را زبانی گویا دانست و گفت: هنر نقش ویژه‌ای در پیشگیری اجتماعی از جرایم دارد به همین منظور نمایش‌ها در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، دوم تا چهارم بهمن‌ماه امسال از ساعت 16 تا 18 به‌ صورت رایگان برای عموم مردم اجرا می‌شود.

وی مکان اجرای این نمایش را در روزهای پنجشنبه و شنبه مقابل سالن خاتم‌الانبیا (ص) و روز جمعه در خیابان علم‌الهدی شهر رشت عنوان کرد و یادآور شد: در این نمایش‌ها نکات آموزشی و هشداری در قالب طنز بیان می‌شود.

۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۶۱۵

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید