نمایشگاه نیم قرن هنر خوشنویسی در رشت برپا می شود

نمایشگاه نیم قرن هنر خوشنویسی در رشت برپا می شود
به مناسبت برگزاری هفته فرهنگ و هنر رشت ، نمایشگاهی از آثار نیم قرن هنر خوشنویسی شهر رشت شامل نسخ خطی ، عریضه ، خوشنویسی های قدیمی و اسناد رسمی این شهر از 4 بهمن در گالری خانه فرهنگ و هنر رشت بر پا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، مهدی سجودی ، دبیر نمایشگاه خوشنویسی هفته فرهنگ و هنر رشت ضمن بیان این مطلب گفت : شهر رشت پیشینه درخشان فرهنگی در زمینه هنر خوشنویسی دارد و با وجود استادان و بزرگانی در این رشته هنری بر خود می بالد.

وی افزود : برگزار کنندگان این هفته در تداوم رویکرد خود به هنرها و بزرگداشت چهره‌های درخشان و نام‌آوران فرهنگ و هنر این شهر، تجلیل از خوشنویسان پیشکسوت شهر رشت را هم در برنامه های آن گنجانیده اند.

سجودی گفت : از اینرو نمایشگاهی تحت عنوان نیم قرن هنر خوشنویسی شهر رشت شامل نسخ خطی ، عریضه ، خوشنویسی های قدیمی و اسناد رسمی از 4 الی 11 بهمن 93 در گالری خانه فرهنگ و هنر شهرداری رشت برگزار می گردد.

دبیر بخش خوشنویسی هفته فرهنگ و هنر رشت در پایان ابراز امیدواری کرد تا برپایی این نمایشگاه ها گامی در جهت ایجاد امید و انگیزه در بین پیشکسوتان این هنر فاخر گردد.

شایان ذکر است ، هفته فرهنگ و هنر رشت از 1 الی 7 بهمن با اجرای برنامه های مختلف در شهر رشت برگزار می گردد.

۳ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت |
تعداد بازدید : ۵۸۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید