گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی رونمایی شد

گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی رونمایی شد
کتاب «گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی» عصر دوشنبه بمناسبت هفته فرهنگ و هنر رشت در پژوهشکده گیلانشناسی این شهر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، محمد پرحلم، معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان در مراسم رونمایی از این کتاب بیان کرد: این مجموعه حاصل تلاش مهرداد اسکویی و همکاران سخت کوش اوست که با همت بسیار، از آرشیوهای مختلف (آلبوم های شخصی در خانه های مردم گرفته تا مجموعه داران معتبر ایرانی و خارجی) جمع آوری شده است.

وی اظهار کرد: این مجموعه حاوی کارت پستال های سه دوره تاریخی قاجاریه، پهلوی اول و دوم و دربرگیرنده مضامینی چون نحوه زندگی مردم ، رجال و مشاهیر، وقایع تاریخی ،نوع معماری، مناظر شهری و روستایی، طبیعت و مکان های دیدنی ،نحوه پوشش، مناسک مذهبی، آیین ها و آداب و سنن و حمل ونقل زمینی و دریایی است.

وی ادامه داد: تولید این کارت ها با تصاویر ایرانی ، علاوه براین که سبب آشنایی بسیاری از هم وطنان با بناها ، شهرها و شخصیت های ایرانی می شده؛ گوشه هایی از اقلیم ، فرهنگ، پوشاک و شکل زندگی روزمره جامعه ایرانی نیز از طریق آن به جهانیان شناسانده می شده است.

کتاب یادشده در قطع خشتی و با قیمت 500 هزار ریال ارایه می شود اما امروز بدلیل پاسداشت هفته فرهنگ و هنر رشت و رونمایی از این کتاب، بهای آن با نصف قیمت ارایه شده است.

مراسم رونمایی گیلان به روایت کارت پستال های تاریخی با حضور برخی از مدیران، مفاخر، فرهیختگان و علاقمندان به فرهنگ و هنر رشت در پژوهشکده گیلانشناسی رشت برگزار شد.

۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۲۲
تعداد بازدید : ۷۸۹

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید