گیلان از استان‌های پیش رو در عرصه فرهنگ و هنر است

گیلان از استان‌های پیش رو در عرصه فرهنگ و هنر است
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه گیلان در عرصه فرهنگی و هنری از استان‌های پیش رو است، گفت: ما در همه زمینه‌های فرهنگ و هنری از جایگاه خوبی در کشور برخورداریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید وحید فخر موسوی، معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، هفته فرهنگ و هنر رشت را گلچینی از فعالیت‌های این شهر دانست و گفت: هفته فرهنگ و هنر ماحصل تولیدات و اجرای هنرمندان استان است که در قالب هفته فرهنگ و هنر به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: مردمی که نتوانستند از برنامه‌ها استفاده کنند در این هفته می‌توانند مجموعه برنامه‌ها را دیده وبا فعالیت‌های فرهنگی و بومی شهرشان آشنا شوند.

فخرموسوی با بیان اینکه گیلان در عرصه فرهنگی و هنری از استان‌های پیش رو است، افزود:  ما در همه زمینه‌های فرهنگ و هنری از جایگاه خوبی در کشور برخورداریم.

وی با تاکید بر حمایت از هنرمندان و فرهنگ دوستان اذعان کرد: وقتی حمایت خوبی از هنرمندان داشته باشیم اجراها هم متفاوت و تاثیرگذاری هم بیشتر است.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تصریح اینکه باید غذاهای فرهنگی مناسبی را در اختیار مردم قرار دهیم تا با آنان عجین شود تصریح کرد: ارائه فرهنگ و هنر سنتی به مردم می‌تواند آنان را در برابر فرهنگ بیگانه مصون کند.

وی با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن علیه ملت ایران بر تقویت فرهنگ بومی و محلی تاکید کرد و اظهار داشت: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ترویج فرهنگ بومی و محلی شده و می تواند راهکاری مناسب برای مقابله با ترویج فرهنگ غربی در کشور باشد.

۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۹۲۳

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید