مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: نگاه جزیره ای به هنر معنا ندارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: نگاه جزیره ای به هنر معنا ندارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نگاه جزیره‌ایی به هنر معنا ندارد گفت: هفته فرهنگ و هنر واسپاری امور به هنرمندان بود که از مدت‌ها قبل وعده آن را داده بودیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، شامگاه سه شنبه 7 بهمن در آئین اختتامیه نخستین هفته فرهنگ و هنر رشت، با بیان اینکه کار فرهنگی و هنری را باید به اهالی فرهنگ و هنر بسپاریم گفت: نگاه جزیره‌ایی به هنر معنا ندارد.

وی با تصریح اینکه اگر انسان تغییر کند جهان نیز تغییر می‌کند افزود: هرگونه فعالیت و حمایتی که از هنرمندان انجام دهیم درجه‌ایی به خودمان افزودیم.

فاضلی با اشاره به هفته فرهنگ و هنر تصریح کرد: تمام مراسم این هفته توسط خود هنرمندان انجام شد و در واقع واسپاری امور به هنرمندان بود که از مدت‌ها قبل وعده آن را داده بودیم.

وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه هفته‌ها وظیفه ما را در قبال هنرمندان سنگین‌تر می‌کند، اظهار کرد: واقعیت این است که در همه امور باید تدبیر کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تفاوت انسان با تدبیر و بی‌تدبیر افزود: انسان با تدبیر، دشمن را ممتنع، ممتنع را موافق و موافق را جان برکف می‌کند.

وی اضافه کرد: انسان باتدبیر، آنجه را که می‌پراکند امید است و به شعار دادن بسنده نمی‌کند.

فاضلی با بیان اینکه مشکلات بسیار است، اذعان کرد: همت ما فراتر از مشکلات است و با همدلی می‌توانیم موانع را از سر راه برداریم.

 

رضا ثقتی، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت نیز در این مراسم گفت: هفته فرهنگ و هنر برای نخستین بار در تاریخ فرهنگی این شهر برگزار می‌شود که تبلور فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

وی معرفی استعدادهای نهفته و پتانسیل فرهنگی و هنری را مهمترین چشم انداز این هفته دانست و تصریح کرد: این هفته ویترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری و معرفی هنرمندان و فرهنگ دوستان است.

دبیر برگزاری نخستین هفته فرهنگ و هنر رشت روند اجرایی شدن این هفته را از آغاز تا پایان در هفت پرده نوشتاری ارایه کرد و خواستار تثبیت این هفته ارزشمند در سال های آتی شد.

این روزها تکرار پر بسامد شعر و موسیقی و تئاتر در گیلان بگونه ای بود که وقت برای فرهنگ دوستان در سکوت نگذشت و از یکم بهمن ماه هفته ای آغاز شد که شاید خنکایی تازه برای هنرمندان سرزمین فرهنگ و هنر گیلان بود.

نمایشگاه های متعدد از عکس های رشت قدیم تا نقاشی های رئال مکان های قدیمی این شهر، خوشنویسی از نیم قرن پیش تاکنون؛ تعزیه، نمایش های خیابانی، عصری با خاطره رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، شب شعر گیلکی تا کنسرت های فولکلور، تجلیل از پیشکسوتان، تا میزبانی خانه میرزا برای اسناد تاریخی، حرکت کارناوال کودکان گیلک زبان از عمارت کلاه فرنگی تا راهپیمایی در خیابان های شهر با شعار «جنگ نه» و... برنامه های متعددی بود که در این هفته چهره شهر را دگرگون کرده بود.

تا به امروز که صحنه تئاتر استان به چترهای آبی به نماد شهر باران طراحی شد و ارکستر سمفونی گیلان سرود ملی نواخت.

آیین اختتامیه نخستین هفته فرهنگ و هنر رشت با حضور مدیران استان، مفاخر، فرهیختگان و استقبال کم نظیر علاقمندان به فرهنگ و هنر در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (صلی الله علیه و اله) این شهر برگزار شد.

گزارش تصویری مراسم

۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۹۱۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید