پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

کتاب «شب در قاه قاه اناری قاچ می‌خورد» در رشت رونمایی شد

کتاب «شب در قاه قاه اناری قاچ می‌خورد» در رشت رونمایی شد
مجموعه اشعار استاد مسعود بیزارگیتی با عنوان «شب در قاه قاه اناری قاچ می‌خورد» در حاشیه یازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مسعود بیزارگیتی، شاعر معاصر در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «شب در قاه قاه اناری قاچ می‌خورد» در گفت‌وگویی، درخصوص مجموعه اشعارش اظهار کرد: این کتاب در راستای همان کارهای قبلی‌ام است و شعر مدرن و آوانگارد محسوب می‌شود. این کتاب 120 صفحه دارد.

وی با بیان اینکه این مجموعه شعر را انتشارات خوش‌سابقه «ارنواز» با سرمایه خودش منتشر کرده است، افزود: در این روزگار انتشار مجموعه شعر به سرمایه خود ناشر از اتفاقات نادر به حساب می‌آید. همت بلندی می‌خواهد چرا که امروز ادبیات در وضعیت بحران قرار دارد؛ چه در چاپ و نشر و چه در توزیع. از طرفی مخاطبان کمی هم دارد و معمولا خوانندگان کتاب به دلیل مشغله‌های زیاد فرصتی برای مطالعه ندارند.

شاعر معاصر گیلان ادامه داد: طبیعتاً ناشر هم کارش از سویی به تجارت و سودآوری و از سوی دیگر به مسئله فرهنگ گره خورده است، اما خب با این اوضاع احوال کمتر ناشر جرات سرمایه‌گذاری بر «شعر» را دارد. حالا شاعر در هر رده‌ای که می‌خواهد باشد. الان خیلی وقت است که معمولا شاعران با هزینه خودشان مجموعه شعرشان را چاپ می‌کنند.

مسعود بیزارگیتی متولد 1339 شهرستان رشت است. از میان مجموعه شعرهای منتشر شده وی می‌توان به «ستاره‌ها شکل فریادند»، «لحظه‌ها و تأمل»، «شکلی که نام تو دارد»، «زبان گمشده»، «نشان‌های بی‌جهت»، «صداهای ریخته»، «سطرهای هنوز»، «دهانم با هیچ صلیبی به سکوت نمی‌رسد» و «در استوای بی تقویم کلمات» اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان از 25 آبان ماه امسال دایر شده و تا یکم آذر ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران با حضور ناشران مطرح کشور و گیلان پذیرای علاقه‌مندان بود.

در این نمایشگاه 345 ناشر از سراسر کشور در 208 غرفه حضور یافتند که 25 ناشر گیلانی بودند و در مجموع 34 هزار عنوان کتاب در عناوین مختلف را با حداقل ٣٠ درصد تخفیف ارائه کردند.

۱ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۵۸