پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

۱۲هزار گیلانی از فیلم‌های جشنواره فجر در گیلان دیدن کردند

۱۲هزار گیلانی از فیلم‌های جشنواره فجر در گیلان دیدن کردند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به اکران فیلم‌های منتخب بخش سودای سیمرغ در ۲۵ سانس در این استان اشاره کرد و گفت: طی ۹ روز اکران ۱۲ هزار گیلانی از این فیلم‌ها دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به اینکه ۱۲ فیلم از بخش سودای سیمرغ سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان به نمایش در آمد، اظهار کرد: در طی ۹ روز اکران این فیلم ها حدود ۱۲ هزار نفر از گیلانیان از این فیلم‌ها دیدن کردند.

وی با بیان اینکه این تعداد تماشاگران از سه طریق موفق به دیدن فیلم‌ها شدند، افزود: خرید بلیت به صورت اینترنتی، خرید از گیشه و میهمانان دعوتی و همچنین بخش کودک از جمله این موارد است.

به گفته این مسئول از فیلم‌های اکران شده ۱۱ فیلم سینمایی در بخش بزرگسال و یک فیلم انیمیشن در بخش کودک اکران شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین با اشاره به اینکه جشن دلتنگی، هایلایت، مصادره، اتاق تاریک، عرق سرد، لاتاری، کامیون، شعله‌ور، امپراطور جهنم، تنگه ابوقریب، سرو زیر آب و فیلشاه را از جمله فیلم‌های اکران شده طی ۹ روز گذشته بوده است، گفت: علاوه بر فیلشاه چهار فیلم دیگر در بخش کودک در پنج سانس صبح برای مدارس و کودکان اکران شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در این مدت ۲۵ سانس برای اکران فیلم جشنواره فجر در استان گیلان انجام شد، خاطرنشان کرد: به دلیل استقبال خوب تماشاگران از فیلم‌ها با هماهنگی های انجام شده شش سانس فوق‌العاده در نظر گرفته شد.

فاضلی با اشاره به اسقبال تماشاگران گیلانی از برخی فیلم‌های این جشنواره، افزود: لاتاری، مصادره، عرق سرد و تنگه ابوقریب از پربیننده‌ترین فیلم‌های همزمانی سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در استان گیلان بود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳