31تیر؛ آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان

31تیر؛ آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان
31تیر؛ آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی استان گیلان، بزرگداشت استاد یوسف فخرایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان «بزرگداشت استاد یوسف فخرایی» با هدف ارج نهادن به آموزش هنر، استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان، ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری در قالب نمایشنامه‌نویسی برای هنرجویان آموزشگاه‌ها در سراسر استان برگزار می‌شود.

این جشنواره دارای موضوعی آزاد است اما مضامینی همچون فرهنگ و سنن ایران اسلامی، دنیای معنوی و انسان معاصر، بنیان خانواده، تأثیرات مدرنیسم در اولویت هستند.

شرکت‌کنندگان در جشنواره، حتماً باید هنرجوی یکی از آموزشگاه‌های آزاد هنری دارای مجوز از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باشند که می‌توانند حداکثر سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

در این جشنواره اقتباس از داستان ها و رمان‌ها بلامانع است اما باید نام داستان یا رمانی که از آن اقباس صورت گرفته است در ابتدای نمایش‌نامه ذکر شود.

آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، دسته‌بندی شده و توسط هیئت داوران ١٠ کاندید و در نهایت ٣ منتخب برگزیده معرفی خواهند شد که به رتبه اول جشنواره دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ هشت میلیون ریال، رتبه دوم دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ پنج میلیون ریال، رتبه سوم دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ سه میلیون ریال، اهدا می شود. همچنین از پنج هنرمند شرکت‌کننده با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه به مبلغ یک میلیون ریال تقدیر به عمل خواهد آمد.

آخرین مهلت ارسال آثار پایان تیر و زمان اعلام منتخبین نهایی پایان مردادماه 97 خواهد بود که از برگزیدگان در آئین اختتامیه که هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود، تقدیر خواهد شد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۳۱۳

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید