معرفی داوران نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان/ ارسال 27 اثر از 16 هنرجو

معرفی داوران نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان/ ارسال 27 اثر از 16 هنرجو
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ارسال 27 اثر از 16 هنرجو به نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی استانی بزرگداشت یوسف فخرایی، داوران این جشنواره را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح گفت: نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان «بزرگداشت استاد یوسف فخرایی» با هدف ارج نهادن به آموزش هنر، استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان، ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری در قالب نمایشنامه‌نویسی برای هنرجویان آموزشگاه‌ها در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: با پایان یافتن مهلت ارسال اثر برای این جشنواره، 27 اثر از 16 هنرجوی آموزشگاه‌های آزاد هنری دارای مجوز از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به دبیرخانه این جشنواره رسید.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: وحید درویشی، بهزاد دوگوهرانی و نیما حسندخت از افراد شناخته شده حوزه نمایش و نمایشنامه‌نویسی استان به عنوان داوران نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان انتخاب شده‌اند.

مصباح یادآور شد: هیئت داوران از میان آثار رسیده ١٠ کاندید و در نهایت ٣ منتخب برگزیده معرفی خواهند نمود که به رتبه اول جشنواره دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ هشت میلیون ریال، رتبه دوم دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ پنج میلیون ریال، رتبه سوم دیپلم افتخار و کارت هدیه به مبلغ سه میلیون ریال، اهدا می‌شود. همچنین از پنج هنرمند شرکت‌کننده با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه به مبلغ یک میلیون ریال تقدیر به عمل خواهد آمد.

بر اساس این گزارش؛ اختتامیه نخستین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی گیلان بزرگداشت یوسف فخرایی، هفتم شهریورماه امسال در رشت برگزار می‌شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۴۸۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید