پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

فرهنگ، زیرساخت نظام اسلامی را تشکیل می‌دهد

فرهنگ، زیرساخت نظام اسلامی را تشکیل می‌دهد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: فرهنگ مقوله‌ای منحصر است اما همدلی و اتحاد نهادهای فرهنگی در این زمینه اثرگذارند زیرا فرهنگ زیرساخت نظام ما را تشکیل می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان با موضوع سیاستگذاری و خط‌ مشی شورای جدید به ریاست آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و دکتر مصطفی سالاری، استاندار گیلان به عنوان نایب رئیس این شورا برگزار شده است.

فیروز فاضلی به برگزاری ۳۴ جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: در شش ماه نخست سال ۹۷ تعداد ۱۵ جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، تصریح کرد: فرهنگ مقوله‌ای منحصر است اما همدلی و اتحاد نهادهای فرهنگی در این زمینه اثرگذارند زیرا فرهنگ زیرساخت نظام ما را تشکیل می‌دهد.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان از وجود ۲ هزار و ۸۵۷ مسجد در این استان خبر داد و بیان کرد: تعداد ۹۰۱ کانون فرهنگی هنری در مساجد گیلان فعال است ضمن اینکه تعداد ۲۶۰ کتابخانه عمومی در مساجد استان داریم.

فاضلی به وجود ۱۱۹ پایگاه اطلاع‌رسانی در گیلان اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۷ نشریه الکترونیک غیر برخط در استان فعالیت می‌کنند ضمن اینکه تعداد ۱۸۷ نشریه دارای مجوز در گیلان داریم.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی به منظور بهره‌برداری از داشته‌های فرهنگی گیلان، خاطرنشان کرد: استان گیلان به چند خصلت مشهور است، یکی اینکه گیلان از نظر ناخودآگاه قومی ادامه آل بویه و آل کیا بوده و این مقوله را همیشه در استان داشته‌ایم.

مدیرکل فرهنگ شورای عمومی گیلان، گردشگرپذیری را از ویژگی‌های این استان برشمرد و یادآور شد: همیشه گیلان به فرهنگ و هنر مشهور بوده و در شورای فرهنگ عمومی باید با همدلی به ویژگی‌های استان توجه داشته باشیم.

گزارش تصویری نشست

۲ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۱۴