پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون لنگرود تجلیل شد

پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون لنگرود تجلیل شد
طی مراسمی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود از فرج الله گلسفیدی پیشکسوت عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کشور، تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، طی مراسمی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود از فرج الله گلسفیدی پیشکسوت لنگرودی که از فعالان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون می باشد با اهدای لوح یادبود و هدایایی تجلیل شد.

این مراسم عصر روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ در سالن شهید املاکی لنگرود و با حضور فخرموسوی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جاده کناری و رحمانزاده رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود و انزلی، رضا پورمحمدی شهردار لنگرود و جمعی از مسئولین شهرستان، هنرمندان برجسته استان و کشور و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود در ابتدای مراسم، ضمن خیرمقدم به حاضرین، از طراح این مراسم، نماینده انجمن هنرهای نمایشی لنگرود و دو گروه نمایش (شروم و سکوت) تقدیر نمود و اظهار داشت: این اولین حرکت از سوی ستاد بزرگداشت تجلیل از هنرمندان شهرستان لنگرود بود که امید است مشابه آن نیز در دیگر شهرهای گیلان برای هنرمندان گیلانی که زبانزد کشور هستند، برگزار گردد.

قرائت شعر توسط مسئول انجمن ادبی حافظ لنگرود، اجرای موسیقی توسط گروه غوغا لنگرود، پخش نماهنگی درمورد فرج الله گلسفیدی، حضور تعدادی از هنرمندان گیلان و کشور بصورت جمعی روی سن و قرائت مطالبی کوتاه از هر کدام در خصوص شخصیت گلسفیدی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان این مراسم نیز از سوی شهردار، شورای اسلامی شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود لوح یادمان و هدیه ای، تقدیم گلسفیدی شد.

گذری کوتاه بر زندگی و آثار فرج الله گل سفیدی:

فرج الله گل سفیدی پیشکسوت حرفه ای سینما، تئاتر و تلویزیون ایران همواره برای مردم سرزمین ایران مایه افتخار بوده و خواهد بود.

کارنامه هنری وزین گل سفیدی باعث شده تا امروز جایگاه او در نزد مردم ایران در تراز یکی از بهترین هنرمندان سینما و تلویزیون باشد که نگاهی به کارنامه هنری وی، خاطرات زیادی را در ذهن ها زنده می کند...

گل سفیدی که از سال 13۵۶ به طور جدی در آثار به یادماندنی و مهمی در عرصه سینما و تلویزیون بازی کرده، یکی از حوزه هایی که این بازیگر کهنه کار علاقه شدیدی به آن نشان داده تئاتر است.

وی، سالیان سال با ایرانیان همراه است، چه در جعبه جادویی تلویزیون و چه در پرده سینماها… در هر نقشی که به وی سپرده می‌شود، خاطره ‌آفرینی می‌کند، اما حالا در ۵۴ سالگی‌اش، گرد سپیدی تقریبا بر روی موهایش نشسته است. سال‌ها چقدر زود می‌گذرد...!

فیلم‌های سینمایی:

سیرک بزرگ، مسافران، دو همسفر، ماموریت آقای شادی، هفت گذر گاه، مزار بزرگ، ویژه خبرنگاران جوان، شهر زنان، دنیا، دیو و دلبر،بدون اجازه و...

سریال‌های تلویزیونی:

حادثه دیگر، اهدایی زندگی، لبخند زندگی، گزارش، آخرین سند، وکلای جوان، ماجراهای آقای مشک عنبری، سبز زخمی، آیینه عشق، مهمانپذیر طوبی، هزاران چشم، راه شب، هویت پنهان، طبقه دوم بالا، در چشم باد، جاده های شمال، پاتوق، صدای پای خدا، قول بزرگ، کلاغ قرمز، تنها خودت ماندی، آرزو، سایه روشن، طعمه، زخم شب، این آخرین سفر، هدیه شب عید، او یک نویسنده بود، پرواز- ۳۳ درجه، جاده دوستی، بچرخ تا بچرخیم، قاب عکس، انتخاب سیاوش، کاغذ سفید، یک اتفاق، خزان پس از جدایی،  تا ثریا، روزی روزگاری (شاه آباد) و...

گزارش تصویری مراسم

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۷