پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

مهمترین ویژگی های جنگ نرم تغییر هویت و شخصیت جامعه است

مهمترین ویژگی های جنگ نرم تغییر هویت و شخصیت جامعه است
فرماندار رودسر در همایش پدافند غیرعامل این شهرستان گفت: یکی از ویژگی های جنگ نرم ، تغییر هویت و شخصیت جامعه و ضربه زدن به اعتقادات ، باورها و ارزشهایمان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، همایش پدافند غیرعامل با محوریت تهدیدات جنگ نرم صبح دوشنبه ١٤ آبان ٩٧ با حضور امام جمعه شهرستان ، فرماندار ، مدیران ادارات و نهادهای دولتی در مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار گردید.

وارسته فرماندار شهرستان رودسر در این همایش ، مهمترین و اولین ویژگی جنگ نرم را تغییر هویت و شخصیت جامعه برشمردند و افزودند : دشمن به این نتیجه رسیده است که جنگ نظامی هزینه بردار بوده و درنتیجه تصمیم آن دارد که از جنگ نرم استفاده کند که مهمترین آن را ، تغییر هویت و شخصیت جامعه می داند و اعتقادات - باورها و ارزشهای ما را هدف گرفته است.

وی با اشاره به انقلاب رنگی و مخملی در کشورهای بلوک شرق ، اظهار داشت : این انقلاب های به وجود آمده نتیجه جنگ نرم دشمن بوده که در اتاق فکر کارشناسان حوزه ایالات متحده آمریکا تصمیم گیری شده بود که به فرموده رهبر معظم انقلاب ، باید توجه ویژه ای به اتاق فکر آنان شود و افکارشان رصد شود.

فرماندار رودسر دیگر ویژگی های جنگ نرم را ، آرام و تدریجی ( برنامه ریزی برای ٥٠ سال آینده ) - پرتحرک و جاذبه دار ( رصد کردن سلایق ما ) - هیجان ساز و جذاب ( کار کردن با احساسات و عواطف مردم ) - تردید آفرین ( ایجاد شک و شبهه ) عنوان داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر با اشاره به ویژگی الگوسازی جنگ نرم بیان داشت : دشمن با تصویری مطلوب از وضعیت خود ، تصاویر یاس و ناامیدی از کشور مقابل خود را از طرق های مختلف از جمله ماهواره و فضای مجازی منتشر که می توان از طریق حوزه جامعه شناختی ، از جمله نشستن و گفتگو با نسل جوان، با این موضوع مبارزه کرد.

وارسته صحبتهایش را اینچنین ادامه داد : در ویژگی پایدار و بادوام جنگ نرم ، دشمن باورها و اعتقادات را هدف قرار داده که اگر این پایداری شکل گیرد ، برگشت آن بسیار سخت خواهد بود.

فرماندار رودسر موضوع آسیب محور را از دیگر ویژگی های جنگ نرم عنواد نمود و اذعان داشت : در این حوزه جنگ نرم ، دشمن به مشکلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی جوامع را مورد توجه قرار می دهد و از این آسیب پذیری ، هجوم می آورد.

وی در پایان اشعار داشت : اگر می خواهیم جامعه را مصون سازی کنیم " همانند آنکه در حوزه بیولوژیکی ورود و ابزار تولید می کنیم " باید در حوزه نرم افزاری هم ، ابزار خاص را داشته باشیم.

پخش کلیپ از عملکرد ادارات با موضوع تهدیدات جنگ نرم و برگزاری کلاسهای آموزشی توسط کارشناسان جنگ نرم از دیگر برنامه های این همایش بود.

اهداء ١٠ جلد کتاب جامع آموزش پدافند غیر عامل به ستاد پدافند غیر عامل شهرستان رودسر و مستند سازی از مانور پدافند غیرعامل در سطح شهرستان از دیگر فعالیتهای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر در هفته پدافند غیر عامل بود.


گزارش تصویری همایش

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸