پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

نمایشگاه آثار و اسناد میرزا کوچک در صومعه سرا گشایش یافت

نمایشگاه آثار و اسناد میرزا کوچک در صومعه سرا گشایش یافت
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا خبرداد : افتتاح نمایشگاه آثار و اسناد میرزا به مناسبت هفتادو هفتمین بزرگداشت روحانی مبارز میرزا کوچک در گالری زنده یاد عباسیه کهن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا، نوراله صفرپور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا ، اظهارنمود: به مناسبت بزرگداشت نهضت جنگل،  روحانی مبارز میرزا کوچک جنگلی،  ساعت١١صبح روز یکشنبه ١١آذرماه ٩٧ با حضور فرماندار ، شهردار و سایر مسئولین و هنرمندان در گالری زنده یاد عباسیه کهن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا افتتاح شد.

صفرپورافزود: در این نمایشگاه ٨٩سند و عکس تاریخی از دوران مشروطه گیلان و ایران در ٦٥قاب در دید عموم قرار گرفت و همچنین تبمبرهای آن دوران ، پاکت نامه ها ، نامه های دولتی ، تلگراف های سانسور شده همراه با روزنامه های محلی همچون ( صدای ایران – صوراصرافیل – ستاره ایران – و ...) و روزنامه جنگل که در آن دوران وقایع سیاسی اقتصادی کشور را اطلاع رسانی می نمودند. و همچنین در این نمایشگاه ادوات جنگی مانند ، دست بندها – پابندها – تپانچه و چموشی( کفشی که درآن دوران استفاده می کردند .) و... همراه با٥٠جلد کتاب در مورد نهضت جنگل که تا کنون منتشر شده است.

این مسئول فرهنگی تصریح نمود :این چهارمین نمایشگاه آثار و اسناد نهضت جنگل است که با مدیریت آقای مهران اشراقی در گالری زنده یاد عباسیه کهن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزار گردیده است.

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۳۶