پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

حمایت‌های لازم برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری آستارا انجام می‌شود

حمایت‌های لازم برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری آستارا انجام می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به نیمه کاره بودن پروژه مجتمع فرهنگی و هنری بندر مرزی آستارا، تأکیدکرد: حمایت‌های لازم برای رفع مشکلات و تکمیل این پروژه انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، عصر دوشنبه (۱۷ دی) در همایش تجلیل از خادمان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر شهرستان آستارا که در سالن سینما دریا آستارا برگزار شد، با بیان اینکه فعالان کنونی فرهنگ و هنر، خوشه چین خرمن پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر هستند، اظهار کرد: ما قدردان زحمت‌ها و تلاش‌های پیشکسوتان عرصه فرهنگ و ادب بودیم، هستیم و خواهیم بود.

وی با تصریح بر اینکه فرهنگ، هنر جمع کردن است و ما اهالی فرهنگ و هنر برای جمع کردن آمده‌ایم و این لباس ذاتی ما است، افزود: از بندر آستارا جز فرهنگ و فرهنگ دوستی چیز دیگری در ذهنم تصور نمی‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه تأکید کرد: فرهنگ باید برآورنده تمام نیازهای انسان باشد.

فاضلی به مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا اشاره کرد و گفت: هر کاری که بتوانم در راستای تکمیل این مجتمع انجام می‌دهم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه سینما دریا تنها سینمای شهرستان آستارا است، گفت: پیگیر هستیم ۵۰​ درصد اعتبار تجهیز سینما دریا آستارا از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین شود.

فرماندار آستارا نیز در این همایش، با بیان اینکه مردم آستارا مرزبانان هویت فرهنگی کشور هستند، تصریح کرد: اهالی فرهنگ و هنر آستارا با تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری از هویت فرهنگی کشور پاسداری و حراست می‌کنند.

یونس رنجکش با اشاره به اینکه امروز به بهانه تجلیل از فعالان و خادمان فرهنگ و هنر شهرستان آستارا دورهم جمع شده‌ایم، اظهار کرد: شهرستان آستارا در عرصه فرهنگ و هنر افرادی زیادی را تقدیم جامعه کرده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان آستارا ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه فرهنگ و هنر وجود دارد، اظهار کرد: باید از این ظرفیت بهره لازم را برد و کسانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند حمایت ویژه شود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه سالن مجتمع فرهنگی هنری آستارا زیبننده مردم این شهرستان نیست، افزود: مجتمع فرهنگی هنری آستارا با کمبودهایی روبرو است که باید برطرف شود.

رنجکش با بیان اینکه در سال گذشته یک ‌میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری آستارا در نظر گرفته شد، افزود: از این اعتبار در سال گذشته ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص یافت.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۷۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این مجتمع کنار گذاشته شده است، گفت: معلوم نیست از این میزان اعتبار در نظر گرفته شده چه مبلغی اختصاص پیدا کند.

 

اجرای موسیقی سنتی، شعر خوانی «اکبر اکسیر» پدر شعر فرانوی ایران، پخش کلیپ از عملکرد 9 ماهه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و تجلیل از ۱۵ خادم و فعال فرهنگ و هنر این شهرستان از دیگر بخشهای این همایش بود.

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳