پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

مناسب سازی اماکن اولین‌گام در استفاده از فرصت های برابر اجتماعی است

مناسب سازی اماکن اولین‌گام در استفاده از فرصت های برابر اجتماعی است
امام جمعه لنگرود در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: جامعه معلولان نیازی به نگاه ترحم آمیز ما ندارند بلکه باید با همیاری و همکاری مشکلات مربوط به آنان حل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود، سهراب مقدسی رئیس این اداره از برگزاری پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با موضوع «چگونگی همکاری و مساعدت ادارات شهرستان نسبت به مددجویان بهزیستی» در صبح روز چهارشنبه ١٩ دیماه جاری با حضور اعضای شورا در دفتر امام جمعه لنگرود خبر داد.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در این جلسه گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی یکی از جلسات تراز در شهرستان است که این نشان‌دهنده اهتمام مسئولان شهرستان در زمینه‌های فرهنگی است.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به مشارکت خوب مسئولان در جلسات شورای فرهنگ عمومی، افزود: در این جلسات معضلات اجتماعی بررسی و در نهایت ایده‌های پردازش شده باید عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه مسائل و مشکلات معلولان بررسی می‌شود، تصریح کرد: نبود تشکل برای جامعه معلولان، مناسب سازی اداره‌ها و خیابان‌ها، ایجاد نمایشگاهی برای عرضه محصولات تولیدی از جمله دغدغه‌های آنان است که باید رسیدگی شود.

امام جمعه لنگرود ادامه داد: جامعه معلولان نیازی به نگاه ترحم آمیز ما ندارند بلکه باید با همیاری و همکاری مشکلات مربوط به آنان حل شود.

معلولان از تمام ظرفیت های خود به نحو احسن استفاده می کنند

محمد رنجبر نیاول در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه باید برای هر کاری دغدغه داشت و زمان کافی برای حل آن اختصاص داد، گفت: این امر موجب می‌شود که نتایج ارزشمندی از کارها حاصل شود.

سرپرست فرمانداری لنگرود با بیان اینکه معلولان از تمام ظرفیت‌های خود به نحو احسن استفاده می‌کنند، گفت: هیچکس نباید با دیده ترحم به معلولان نگاه کند و همه ما به خاطر حس انسان دوستی برای حل مشکلات همدیگر تلاش می‌کنیم.

وچی ضمن تاکید بر استمرار جلسات و عملیاتی شدن مصوبه‌های آن، گفت: یکی از موارد ارزیابی اداره‌ها مناسب سازی و استانداردسازی فضا برای معلولان است که این موضوع در اولویت قرار دارد.

رنجبر ادامه داد: بر اساس قانون جدید حمایت از معلولان دستگاه‌های مختلف موظف هستند نسبت به مناسب‌سازی فضا برای تردد معلولان اقدام کنند.


شرط اول توانمندی افراد ایجاد فرصت های برابر اجتماعی است

پیمان محمدی پور ضمن قدردانی از مجموعه شهرستان و داشتن دغدغه در خصوص جامعه معلولان، گفت: دیدار امام جمعه، نماینده شهرستان و فرماندار با جمعی از اعضای جامعه معلولان رویه‌ای برای سایر شهرستان‌های استان شد و بارقه‌های امید را در جامعه معلولان بیشتر شعله‌ور کرد.

رئیس اداره بهزیستی لنگرود، شرط اول توانمندی افراد را ایجاد فرصت‌های برابر اجتماعی عنوان و تصریح کرد: اولین گام در این زمینه مناسب‌سازی و در دسترس پذیر بودن همه اماکن عمومی و نهادهای دولتی است.

وی با اشاره به سه هزار و ۱۳۷ معلول در شهرستان لنگرود، گفت: همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند کیفیت زندگی جامعه معلولان بهبود بخشیده شود و شهرداران نیز قول مساعد دادند در پروژه‌های جدید مناسب سازی را رعایت کنند.

محمدی پور ادامه داد: آیتم‌های مناسب سازی در پارک آزادی لنگرود و پارک جنگلی و چوبی چاف و چمخاله در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با بیان اینکه در سال گذشته از سه هزار و ۱۳۷ معلول شهرستان تنها ۸۱۰ نفر مستمری دریافت می‌کردند، اذعان کرد: امروز بیش از ۷۰ درصد جامعه معلولان تحت پوشش پرداخت مستمری قرار دارند و امروز دو هزار و ۶۶۶ نفر مستمری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مکان هایی برای پارک ویژه جانبازان و معلولان در شهرستان در نظر گرفته شده که متاسفانه رعایت نمی‌شود، گفت: چند مکان دیگر هم جهت پارک وسایل نقلیه ویژه معلولان و جانبازان در شورای ترافیک مطرح می‌شود.

محمدی پور ادامه داد: بهزیستی خدمات غیر مستمر زیادی در بخش‌های مختلف نیز انجام‌ می‌دهد و در تلاش است که خدمات بهتری به جامعه هدف ارائه شود.

۲۰ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۴۰