«سیمرغ و پروانه‌ها»؛ اکران رایگان 5 فیلم کودک و نوجوان در رشت

«سیمرغ و پروانه‌ها»؛ اکران رایگان 5 فیلم کودک و نوجوان در رشت
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» در همزمانی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در گیلان، از اکران رایگان پنج فیلم سینمای کودک و نوجوان از 13 تا 17 بهمن در رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح عنوان کرد: این برنامه در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینمای کودک و نوجوان است که برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود و در پنج روز از ایام برگزاری جشنواره، شاهد نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان هستیم.

وی با بیان اینکه از 13 تا 17 بهمن‌ماه جاری، فیلم‌های کودک و نوجوان در نوبت ساعت 9 صبح سینما میرزاکوچک رشت به نمایش در می‌آید، تصریح کرد: روز شنبه 13 بهمن فیلم «لکنت» برگزیده بخش بهترین کارگردانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان، یکشنبه 14 بهمن «پاستاریونی» برگزیده بهترین فیلم کودک در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان، دوشنبه 15 بهمن انیمیشن «بنیامین» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده، سه شنبه 16 بهمن فیلم «ضربه فنی» که جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین فیلم نوجوان جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان را به خود اختصاص داده و چهارشنبه 17 بهمن انیمیشن «آخرین داستان» اثر پذیرفته شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و برگزیده جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان نمایش داده می‌شوند.

مصباح با اشاره به گروه سنی فیلم‌های مذکور، گفت: فیلم‌های چهار روز نخست برای تمامی مقاطع تحصیلی و فیلم روز آخر فقط برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان مناسب است.

وی با تأکید بر اینکه نمایش این فیلم‌ها رایگان است، اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم بین اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و آموزش و پرورش استان انجام شده تا فقط دانش‌آموزان مدارس در قالب اردویی به تماشای فیلم‌ها بنشینند و سینما از پذیرش تماشاگران انفرادی معذور است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» از سال گذشته همزمان با جشنواره فیلم فجر برگزار شد و کودکان و نوجوانان نیز همزمان با این جشنواره توانستند سهم خود را از سینمای ایران داشته باشند، ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این طرح، ارتباط بیشتری بین بچه‌ها و سینما برقرار شود.

وی افزود: این طرح همچنین می‌تواند به معرفی فیلم‌های کودک و نوجوان نیز کمک کند تا پیوند بهتری بین سینما و کودکان برقرار شود و سینمای کودک با پشتوانه بهتری ادامه مسیر دهد.

 

همزمانی سی و هفتمین جشنواره  فیلم فجر در گیلان، از 12 لغایت 22 بهمن‌ماه جاری همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در سینما میرزاکوچک رشت برگزار می‌شود.

ویژه‌برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی در تمام کشور برگزار می‌شود.

۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۲۲
تعداد بازدید : ۳۹۶

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید