پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

1810 نفر در گیلان عضو صندوق اعتباری هنر هستند

1810 نفر در گیلان عضو صندوق اعتباری هنر هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از عضویت یک هزار و 810 نفر از استان گیلان در صندوق اعتباری هنر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اعلام این خبر، افزود: این تعداد اعضا در 9 رسته فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از این تعداد 237 نفر در رسته روزنامه‌نگاران و  321 نفر از فعالان قرآنی استان هستند که از تسهیلات صندوق بهره می‌برند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: همچنین 165 نفر در رسته نویسندگان، 373 نفر تجسمی، 234 نفر موسیقی، 105 نفر سینمایی،  22 نفر از کانونهای مساجد، 349 نفر نمایشی و 4 نفر در رسته نمایشی (خانه تئاتر) قرار دارند.

فاضلی با بیان اینکه 790 نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر در گیلان بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند، تأکید کرد: علاوه بر این 380 پرونده درخواست عضویت نیز در دست بررسی و اقدام برای عضویت است.

وی اضافه کرد: در سال جاری 337 عضو صندوق اعتباری هنر در گیلان به همراه افراد تحت تکفل خود در مجموع 671 نفر از خدمات بیمه درمان تکمیلی این صندوق استفاده می­کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در رابطه با تسهیلات اعطایی به هنرمندان بیمه‌شده نیز اظهار کرد: بالغ بر 30 نفر از اعضای صندوق نیز در طی سال 97 برای دریافت تسهیلات به جمع مبلغ بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال معرفی شده‌اند.

فاضلی با تأکید بر اینکه تلاش صندوق بر این است که حق بیمه هنرمندان به بهترین شیوه پرداخت شود، افزود: پرداخت تسهیلات 100 میلیون ریالی در ایام میلاد حضرت زینب(س) به آن‌دسته از اعضای صندوق که حداکثر دو ماه از تاریخ عقد و یا تولد فرزندشان گذشته بود، از آخرین اقدامات صندوق اعتباری هنر در گیلان می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیمه تکمیلی، تأمین اجتماعی و طرح کمک مستمری، تکریم و طرح تسهیلات رفاهی برای هنرمندان از جمله خدمات صندوق اعتباری هنر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان اظهار کرد: اصحاب قرآن، فرهنگ، هنر و رسانه استان برای اطلاع از چگونگی عضویت در صندوق اعتباری هنر و استفاده از مزایای این صندوق می‌توانند به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خود مراجعه نمایند.

۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۵۳