پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

استان گیلان 9 هزار فعال قرآنی دارد

استان گیلان 9 هزار فعال قرآنی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در استان 9 هزار فعال قرآنی داریم که از این تعداد بیش از پنج هزار نفر به صورت مستمر فعالیت می کنند، گفت: در سال بیش از 30 جلسه قرآنی توسط اساتید و چهره ای قرآنی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه چهارشنبه (10 بهمن) در اجتماع قرآنیان گیلان که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «قرآن کتاب انقلاب» در سالن اجتماعات مصلی رشت برگزار شد، قرآن را ودیعه الهی نزد انسان دانست و اظهار کرد: پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) قرآن ناطق بودند و لذا تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) چراغ هدایت انسان در زندگی است.

وی با بیان اینکه کار برای قرآن و عترت خاکساری می خواهد، تصریح کرد: در قدیم هر مکتب خانه 10 طلبه داشت و طلاب بعد از یادگیری حروف ابجد، خواندن و نوشتن سوره حمد را فرا می گرفتند. در واقع در مکتب خانه آموزش با قرآن شروع می شد و طلبه ها حکیم تربیت می شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه امروز از 15 پیشکسوت قرآنی استان تجلیل می کنیم، گفت: این بزرگواران جامعه قرآنی ما را تعلیم دادند و مرهون آنان هستیم.

فاضلی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن معارف قرآن و اهل بیت(ع) در جامعه، یادآور شد: هر چقدر قرآن در جامعه نفوذ کند و درونی شود تبدیل به منش شده و جامعه را بیمه می کند.

وی با بیان اینکه در استان گیلان 9 هزار فعال قرآنی داریم که از این تعداد بیش از پنج هزار نفر به صورت مستمر فعالیت می کنند، گفت: در سال بیش از 30 جلسه قرآنی توسط اساتید و چهره های قرآنی برگزار می شود که تربیت قاریان و حافظان صاحب نام در مسابقات ملی و بین المللی از ثمرات آن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: بیش از 50 موسسه فرهنگی قرآن و عترت در کنار شعبات جامعه القرآن، مهر قرآن و خانه های قرآنی در استان داریم و 207 نفر از فعالان این موسسات بیمه قرآنی هستند.

این مسئول فرهنگی از برگزاری بیش از 200 محفل انس با قرآن توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مراکز و موسسات قرآنی در سال 1397 خبر داد و یادآور شد: یکی از برنامه هایی که موجب شناسایی و محک آموخته های فعالان قرآنی می شود، آزمون قرآنی است؛ لذا امسال هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود که تاکنون بالغ بر چهار هزار و 400 نفر از گیلان ثبت نام کرده اند.

همایش «قرآن کتاب انقلاب» به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، شورای قرآنی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت گیلان برگزار شد.

گزارش تصویری همایش

۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۱۴