پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

گواهی شرکت در نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان آماده شد

گواهی شرکت در نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان آماده شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد: هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان راه یافته بود، برای دریافت گواهی شرکت در این نمایشگاه اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با بیان اینکه فراخوان چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان از مردادماه سال جاری منتشر و ثبتنام و دریافت آثار به صورت الکترونیکی از طریق سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از هفتم مهرماه آغاز شد، یادآور شد: مهلت ارسال آثار در مرحله نخست ٢٠ مهر مقرر شده بود که با درخواست شرکت کنندگان تا ١٥ آبان تمدید شد.

به‌گفته وی؛ در این مدت ٦٣٩ اثر از ١٥٥ شرکت کننده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که آثار تمامی هنرمندان غیر بومی ساکن استان گیلان و حتی گیلانیان ساکن خارج از استان پذیرفته شد. همچنین بیشترین آثار ارسال شده با موضوع منظره و فیگور و در قالب سبک اکسپرسیونیسم بوده است.

مصباح افزود: پس از داوری اولیه و بررسیهای انجام شده به صورت دو مرحله‌ای، که انتخاب اولیه بر اساس تصاویر ارسالی و انتخاب نهایی بر اساس مشاهده اصل اثر صورت گرفت، ٥٦ اثر از ٥١ هنرمند برای نمایش عمومی در نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان انتخاب شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مذکور از صبح شنبه دهم آذرماه در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت گشایش یافت و تا ١٦ آذر ادامه داشت، اظهار کرد: همزمان با آن نیز، نمایشگاه آثار اساتید مدعو شامل ٢٢ اثر در نگارخانه کلهر رشت برپا بود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به آماده شدن گواهیهای شرکت در نمایشگاه چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان، تصریح کرد: هنرمندانی که آثارشان به این نمایشگاه راه یافته بود، می‌توانند برای دریافت گواهی خود به کارشناس مسئول هنرهای تجسمی این اداره‌کل (آقای عمادزاده) مراجعه نمایند.

چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی استان، با هدف ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری و انتقال پیام هنرمندان استان، ارج نهادن به هنر معنوی و دینی، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان استان، معرفی آخرین دستاوردهای هنر نقاشی گیلان و استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال گیلانی برگزار شد.

آئین اختتامیه این جشنواره عصر جمعه (١٦ آذر ٩٧) در رشت برگزار شد که در آن شبنم شهریاری، ساحل‌سادات تولایی و مروارید بلبل‌آبادی به ترتیب به‌عنوان نفرات اول تا سوم معرفی و تقدیر شدند و با نظر هیئت داوران از ندا صفری، نگین ناصرانی، ترانه ابراهیمی، مونا ساحی و سیده فاطمه عاقلی نیز تقدیر شد.

داوری نهایی آثار چهارمین دوسالانه نقاشی گیلان را عبدالحمید پازوکی، کامبیز موسوی‌اقدم و باوند بهپور از چهره‌های ملی هنرهای تجسمی کشور بر عهده داشتند.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳