پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

برپایی نمایشگاه میدانی عکس انقلاب اسلامی در رشت

برپایی نمایشگاه میدانی عکس انقلاب اسلامی در رشت
نمایشگاه میدانی عکس انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با نصب تصاویری از دوران باشکوه انقلاب در میادین و خیابانهای اصلی شهر رشت برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با اعلام این خبر افزود: نمایشگاه میدانی عکس انقلاب اسلامی، یکی از بخش‌های جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی - استان گیلان محسوب می‌شود که به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در حال برگزاری است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه هر چیزی که با هنر آمیخته شود ماناتر و نافذتر خواهد شد، ادامه داد: پیوند خوردن فعالیتها با هنر باعث می‌شود دیگر نتوان تاریخ مصرفی برای آن قائل شد و این یکی از وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه متأسفانه هنرمندان در نگاه عمومی جامعه مظلوم واقع شده‌اند، یادآور شد: بسیاری از هنرمندان ما در حوزه‌های نقاشی، موسیقی، خوشنویسی، نمایش و... در دوران انقلاب و زمان جنگ تحمیلی حضوری فعال داشتند و یکی از اهداف برگزاری این جشنواره این است که هنرمندان ما از مظلومیت درآیند.

مصباح با اشاره به همکاری و حمایت همه‌جانبۀ هنرمندان در برگزاری این جشنواره، گفت: همکاران و هنرمندان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مباحث انقلاب همیشه پیشگام بودند و این امر در چهلمین سال پیروزی انقلاب با شأن و شکوه بیشتری نمایان خواهد شد.

 

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه ضمن تقدیر از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت؛ از رسانه‌های استان خواست: با انعکاس مناسب فعالیت‌های بخشهای این جشنواره، در برگزاری هرچه با شکوهتر آن به عنوان یک رویداد فرهنگی و هنری مهم در چهلمین سال پیروزی انقلاب سهیم باشند.

وی اضافه کرد: عکس‌هایی که در نمایشگاه میدانی انقلاب اسلامی در رشت به نمایش گذاشته شده‌اند، برای استفاده همگان به صورت نمایشگاه مجازی در صفحه اختصاصی جشنواره در تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز بارگزاری شده است.

برای مشاهده نمایشگاه مجازی کلیک نمائید

جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی - استان گیلان، با هدف بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت و انتقال فرهنگ انقلابی به نسل حاضر در بخشهای قرآنی، موسیقی، فیلم، نماهنگ، عکس، شعر، پوستر، شبهای خاطره، تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب و بخش شهرستانی، از آذر لغایت اسفندماه سال جاری در گیلان برگزار می‌شود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۵۹