پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل امروز بازخوانی شود

تاریخ انقلاب اسلامی برای نسل امروز بازخوانی شود
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نسل امروز، دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با قیام مردم علیه رژیم ستم شاهی به پیروزی رسید و می طلبد این برگ از تاریخ برای نسل امروز بازخوانی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، روز چهارشنبه (17 بهمن 1397) در دیدار با دکتر «شهریار علی اکبری نیا» جانباز انقلاب اسلامی و خانواده «محمدصادق بیابانگرد» از شهدای انقلاب، با اشاره به اینکه صبر خانواده شهدا و جانبازان ستودنی است، اظهار کرد: داشتن صبر انسان را به مقام های والا می رساند.

وی به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: دفاع مقدس دوره سختی بود که ملت ایران با مقاومت از آن عبور کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نسل امروز دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با قیام مردم علیه رژیم ستم شاهی به پیروزی رسید و می طلبد این برگ از تاریخ برای نسل امروز بازخوانی شود.

 

آیت الله فلاحتی، انقلاب اسلامی را نعمت بزرگ الهی خواند و بیان کرد: مسئولان باید قدردان پشتیبانی ملت از انقلاب اسلامی باشند.

وی به تداوم مسیر انقلاب اسلامی در دنیای معاصر اشاره کرد و گفت: مسئولان سر سفره جانفشانی شهدا نشسته اند و مدیون تلاش شهیدان و جانبازان هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جانبازان پس از ایستادگی در عرصه میدانی مشکلات را همچنان تحمل می کنند، یادآور شد: همسران جانبازان مدال جهاد و ایثار را به گردن آویخته اند.

 

در پایان هر کدام از این دیدارها که با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت و جمعی از اعضای شورای اسلامی این شهر انجام شد، لوح تقدیر و هدایایی توسط ستاد برگزاری جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی به جانباز و خانواده شهید اهدا شد.

دیدار و تجلیل از جانبازان و خانواده شهدای انقلاب اسلامی به عنوان یکی از بخش های جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی - استان گیلان محسوب می شود.

محمدصادق بیابانگرد متولد سال 1326 بود که در 22 بهمن سال 57 در میدان بسیج (صیقلان) رشت توسط مزدوران رژیم ستم شاهی به شهادت رسید. شهریار علی اکبری نیا نیز در دوران پیروزی انقلاب اسلامی به درجه 70 درصد جانبازی نائل آمد.

برای مشاهده گزارش تصویری کامل دیدارها کلیک کنید

جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی - استان گیلان، با هدف بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت و انتقال فرهنگ انقلابی به نسل حاضر در بخشهای قرآنی، موسیقی، فیلم، نماهنگ، عکس، شعر، پوستر، شبهای خاطره، تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب و بخش شهرستانی، از آذر لغایت اسفندماه سال جاری به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در گیلان برگزار می‌شود.

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۱۶