15 گروه همزمانی جشنواره موسیقی فجر در گیلان معرفی شدند + جدول اجراها

15 گروه همزمانی جشنواره موسیقی فجر در گیلان معرفی شدند + جدول اجراها
مسئول انجمن موسیقی گیلان، 15 گروه حاضر در همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، علی احمدی‌فر اظهار کرد: 15 گروه موسیقی در 16 نوبت از چهارم تا دهم اسفندماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت میزبان علاقه‌مندان به هنر موسیقی هستند.

وی اظهار داشت: دونوازی کمانچه و دودوک به سرپرستی حسام اینانلو و رضا عسگرزاده، ارکستر «ما» به سرپرستی مهرداد فقیری، دورگ به سرپرستی بهرام کریمی و امیر عاشورپور، گروه موسیقی نواحی گیل و دیلم به سرپرستی محمدرضا شاه‌نوری، جلیل به سرپرستی جلیل شعاع و ماخولا تا ششم اسفندماه اجرای برنامه خواهند داشت.

احمدی‌فر ادامه داد: روشنا به سرپرستی مظفر شفیعی، فسانه به سرپرستی محمدعلی خودشناس و محمدصالح غلامی دیلمی، مونهد به سرپرستی مسعود دلجو، رسیتال ویولن و گیتار به سرپرستی نوید شعبان‌زاده و الهه اسماعیلی‌فر، نهفت به سرپرستی حمید دلیری و رامین متبسم، نواحی آوای مهر به سرپرستی محمد آفریدون و ارکستر فیلارمونیک گیلان به سرپرستی کیوان حبیب‌زاده و پدرام فر یوسفی تا دهم اسفندماه اجرای برنامه خواهند داشت.

مسئول انجمن موسیقی گیلان یادآور شد: جشنواره یادشده همزمان با 15 استان کشور از چهارم اسفندماه در گیلان برگزار می‌شود و مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) بهره ببرند.

وی تصریح کرد: جشنواره یادشده به کوشش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیط‌های این جشنواره می‌توانند به سایت «هفت‌ساز» مراجعه نمایند.

احمدی‌فر با تأکید به پیشینه غنی گیلان در راستای فرهنگ و هنر، بیان کرد: همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر یک مهمانی هنری است و هیچ گروه موسیقی خارج از این فضا نیست و تلاش شده در این میهمانی همه سلیقه‌های موسیقیایی مجال اجرا داشته باشند.


سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با اهداف و ماموریت‌های مشخص‌شده در آئین‌نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت‌سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری هر شاخه از موسیقی تهیه و تنظیم شده است.

۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۳۹۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید