‌اجرای ترانه‌های خاطره‌انگیز سرزمین گیلان توسط آنسامبل ما

‌اجرای ترانه‌های خاطره‌انگیز سرزمین گیلان توسط آنسامبل ما
سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان، روز چهارم اسفند با اجرای برگزیده‌ای از خاطره‌انگیزترین ترانه‌های این دیار توسط آنسامبل «ما» آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، علی گودرز مدیر آنسامبل ما گفت: هسته اصلی ارکستر ما از مهر ماه 1390 در اجرایی تحت عنوان 'ترانه های دیروز' با هدف بزرگداشت مقام استاد احمد عاشورپور شکل گرفت و هدف برگزاری نکوداشتی جهت اکرام مقام استاد امانی از همان زمان آغازگر راه این ارکستر گردید. اولین کنسرت‌های مستقل ارکستر ما در سال 1395 تحت عنوان نکوداشتی برای قدردانی از زحمات استاد غلامرضا امانی در رشت و رودسر برگزار گردیده و در اسفند ماه 96 همچنان به بازسازی و اجرای آثار فاخر موسیقی گیلان در چارچوبی تازه و تجربه ای جدید (گروه کُر و کویینتت زهی) ادامه دادیم.

وی اظهار داشت: در همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بر آن شدیم تا اصالت موسیقی شهری گیلان را با اجرای آثاری از بزرگان موسیقی از جمله استاد احمد عاشورپور، استاد غلامرضا امانی ،استاد جهانگیر سرتیپ پور و استاد میرنقیبی به نمایش بگذاریم.

این موسیقی‌دان گیلانی خاطرنشان کرد: هر چند رویکرد ما در این سال ها در چارچوب موسیقی سرزمین مان و تنظیم آثار گذشته بوده است ، اما در آینده در زمینه ی تولید آثار تازه ، از نظر ساختار و سبک کاری و محتوای موسیقیایی احتمالاً مخاطبانمان را غافلگیر خواهیم کرد. امیدواریم که مسیر رشد و تعالی خود را در دنیای موسیقی یافته و با حمایت مردم این مسیر را هرچه باشکوه تر طی کنیم.

نوازندگان این کنسرت عبارتند از: حامد کارجو (پیانو)، مهرداد فقیری، امیر شیرودی، ساجد رضایی، فرزان حقدوست، مجتبی افتخاری و امیرمحمد محمدی (ویلن)، مهدی نشاط، علی گودرز (ویولا)، محمدحسن گلشن (ویلنسل)، فرهاد یحیی‌پور (نی)، رسول جهانی (سنتور)، حامد سلیمانی (تار) و آرش نیکخواه (تنبک).

خوانندگان: مجتبی اخوان، مهدی میرزانژاد؛ همخوان: مریم کوچکی‌زاد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیط این کنسرت به سایت هفت‌ساز به آدرس www.haftsaz.com مراجعه نمایند.

همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان از چهارم تا دهم اسفندماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.

۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۸
تعداد بازدید : ۳۱۴

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید