اجرای «رسیتال ویولن و گیتار» از لاهیجان در همزمانی جشنواره موسیقی فجر

اجرای «رسیتال ویولن و گیتار» از لاهیجان در همزمانی جشنواره موسیقی فجر
گروه موسیقی «رسیتال ویولن و گیتار» از لاهیجان در همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در رشت اجرا خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، گروه موسیقی رسیتال ویولن و گیتار به سرپرستی نوید شعبانزاده در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر پذیرفته شده و درروز چهارشنبه ٨ اسفند ٩٧ در سالن دکتر رحمدل رشت به اجرا می پردازند.

این نخستین بار است که جشنواره موسیقی فجر در گیلان همزمان با تهران و چند استان دیگر اجرا می‌شود و این جشنواره با جشنواره موسیقی فجر که در رشت برگزار می‌شود، متفاوت است.

گروه‌های موسیقی رسیتال ویولن و گیتار ،دونوازی کمانچه و دودوک، دورگ، روشنا، نواحی گیل و دیلم، نواحی آوای مهر، فسانه،  ماخولا، مونهد، نهفت و ارکستر فیلارمونیک گیلان از جمله شرکت‌کنندگان در این دوره از جشنواره هستند.

این جشنواره اغلب بر اساس  فرهنگ بومی گیلان است و به جز دو گروه که از تهران در این جشنواره شرکت می‌کنند، بقیه گروه‌ها عموماً از گیلان هستند.موسیقی کلاسیک و مردمی از جمله بخش‌های این جشنواره هستند.

همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر ازتاریخ  ٤ الی ١٠ اسفند در سالن‌های شهید انصاری و دکتر رحمدل مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

نوید شعبانزاده متولد ١٣٦٦ مسئول آموزشگاه پژواک لاهیجان است وی که ساز تخصصی اش ویولن می باشد دوره های مستر کلاس را از طرف بنیاد رودکی در کشور ایتالیا گذرانده است . شعبانزاده تاکنون در ارکستر های گوناگونی شرکت داشته است از جمله همکاری با ارکستر سمفونیک صدا و سیما از سال ٨٨ ؛ ارکستر سمفونیک تهران از سال ٩٠ ، ارکستر فیلارمونیک تهران ،ارکستر ملی و ...، کسب مقام نخست در جشنواره فجر به همراه ارکستر پاسارگاد؛ اجرا در کنسرواتوار سانتاچیچیلیا و دانشگاه ساپینزا ، شرکت در مستر کلاس دالیبر کاروای و دامیانوجورانا ؛ اجرا در کشور چین و ایتالیا ، اجرا در کنسراتور چایکوفسکی شهر مسکو به همراه ارکستر فرهنگ و هنر به عنوان کنسرت مایستر ، کنسرت مایستر ارکستر مجلسی کروما و ارکستر سمفونیک گیلان ، مدرس دانشگاه فرهنگ و هنر واحد کرج از جمله فعالیتهای نوید شعبانزاده می باشد.

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۵۶
تعداد بازدید : ۲۴۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید