پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

برپایی نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در رشت

برپایی نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در رشت
معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان با عرضه 47 اثر از 22 هنرمند در رشت برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح افزود: نمایشگاه یادشده از روز گذشته (شنبه، 18 اسفند 97) با نمایش 47 اثر (بخش مانتو 31 اثر، بخش کودک 7 اثر، بخش تصویرسازی 5 اثر، بخش کیف 3 اثر و بخش کفش یک اثر) از 22 هنرمند استان در رشت آغاز به کار کرده است.

به گفته وی؛ هدیه حیدری و لادن ملک‌راه (مشترک)، الهه آبان، نیلوفر البرجی، یزدان فردوس، طاهره محمدزاده، مهتاب فیروزشاد، مرجان ندایی، هانیه دوستی، فاطمه صادق‌نژاد، شهرزاد مجلسی، محمدعلی محمدی، مهناز وقار حسن‌پور، نگار ناظری، الهه غلامرضاپور، سکینه فاتحی‌نیا، شکیبا قاسمی‌خواه، ساریه موسویان، فاطمه پرمون، آزاده قاسمی، مهری خسروانی و لیلا اکبرپور، طراحانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته شده است.

 

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان اینکه در سه سال اخیر این اداره‌کل با برگزاری جشنواره مد و لباس به دنبال ایجاد فضای لازم برای بروز استعدادهای جوانان گیلانی و همچنین معرفی فعالان این رشته بوده است، اظهار کرد: جشنواره مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان با همین هدف امسال به چهارمین سال اجرای خود رسیده است؛ با این تفاوت که امسال فقط در بخش نمایشگاهی برگزار و بخش رقابتی آن حذف شده است که در این نمایشگاه هم به تنوع و هم تعداد آثار توجه شده است.

مصباح با بیان اینکه این نمایشگاه نود و ششمین نمایشگاه مد و لباس فجر کشور نیز بوده که به‌صورت اقماری در استان گیلان برگزار می‌شود، افزود: نمایشگاه یادشده تا 23 اسفندماه جاری، صبح‌ها از ساعت 10 تا 13 و عصرها از ساعت 16 الی 20 در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برپاست.

 

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه علاوه بر بخش اصلی که همان نمایش آثار طراحان مد و لباس اعم از لباس اجتماعی بانوان، کودک و نوجوان و تصویرسازی است، کارگاه آموزش تخصصی طراحی لباس همانند ورکشاپ تصویرسازی، سوزن‌دوزی سنتی، کانستر و استایلیا خوش‌پوشی نیز از برنامه‌های جانبی این جشنواره در استان گیلان است.

نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان با مجوز کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با مسوولیت اجرایی موسسه فرهنگی هنری طراحان بافت نقش نهال برگزار می‌شود.

گزارش تصویری نمایشگاه را اینجا ببینید

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۴۹