پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

میزبانی کانون‌های مساجد گیلان از برگزاری جشن‌های مهدویت

میزبانی کانون‌های مساجد گیلان از برگزاری جشن‌های مهدویت
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از برگزاری جشن‌های اعیاد شعبانیه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد با اشاره به برپایی جشن‌های نیمه شعبان در مساجد استان، اظهار کرد: برپایی جشن‌ها و اعیاد مذهبی مروج سیره اهل بیت(علیهم السلام) و تبلوری از ولایت ائمه معصومین(ع) است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان بر رعایت شأنیت این ایام در برپایی جشن‌ها تاکید و از میزبانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان در سراسر استان خبرداد.

وی ادامه داد: مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری استان آماده برپایی جشن‌های این ایام به‌جهت ارج نهادن به شعائر دینی و آشنایی بیشتر نسل جوان با فرهنگ مهدویت و مفهوم اصلی انتظار هستند.

رضوانی‌نژاد تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌‌‌گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی، شادباش تولد امام زمان (عج) و تلاش برای ارتقای سطح دانش افراد نسبت به فلسفه انتظار را از اهداف برپایی جشن‌های مهدویت اعلام کرد.

وی با تشریح ویژه برنامه‌های این ایام عنوان کرد: مراسم احیای شب نیمه شعبان در برخی از کانون‌های مساجد به همراه ویژه برنامه‌هایی به‌منظورپاسخ به شبهات مهدوی ویژه جوانان و معرفی امام زمان برگزار می‌شود.

رضوانی نژاد، چراغانی و آذین‌بندی مساجد، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، قرائت دعاهای ماه شعبان، اهدای ثواب طرح تلاوت نور، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی با محوریت سیره زندگی ائمه اطهار (علیهم السلام)، قرائت دعای فرج حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، اجرای برنامه‌های بصیرتی ویژه دهه مهدویت، ایجاد فضای معنوی همراه با شور و شعور جشن‌ها در نیمه شعبان را از جمله برنامه‌های گرامیداشت نیمه شعبان در کانون‌های مساجد گیلان بیان کرد.

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸