پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

شهرستان فومن از کمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد

شهرستان فومن از کمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: شهرستان فومن از کمبود فضای فرهنگی و هنری رنج می برد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن، یوسف نیک انجام، روز پنجشنبه (29 فروردین) در نشست هم اندیشی کانون خبرنگاران فومن با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: حوزه رسانه شهرستان فومن بعد از مرکز استان هم از نظر کمی و هم کیفی در جایگاه خوبی در استان گیلان قرار دارد.

وی با بیان اینکه با پیگیری و نشست‌های مستمر با اصحاب رسانه شهرستان فومن اقدام به تشکیل یک تشکل صنفی شد، افزود: این تشکل به منظور بررسی مسائل و مشکلات این حوزه صنفی و پیگیری آن تشکیل شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در ادامه به برخی اقدامات صورت گرفته در طول یکسال گذشته در حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان انجام شده اشاره کرد و گفت: به لطف مسئولان و اصحاب رسانه و هنرمندان شهرستان فومن در سال گذشته بیش از ۵ برنامه ملی در این شهرستان برگزار شده است.

وی برگزاری ۱۵ اجرای تئاتر، سه نمایشگاه بزرگ کتاب، رونمایی از ۵ کتاب تألیف جدید، ۵ کنسرت موسیقی، ۱۵ شب شعر، فعالیت ۷ نشریه و سه سایت خبری بخش دیگری از برنامه‌های اجرایی در این شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر بوده است.

نیک انجام با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۳۳ باشگاه کتابخوانی است، بیان کرد: یک باشگاه کتابخوانی شهرستان فومن دارای در سطح کشوری مقام کسب کرده است.

وی به کمبود فضای فرهنگی و هنری در شهرستان فومن اشاره کرد و افزود: یک مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان فومن وجود دارد که با توجه به حضور اداره کتابخانه هایعمومی و موزه شهرستان از فضای محدودی برای برگزاری فرهنگی و هنری برخوردار است لذا از مسئولان تقاضا داریم که در این زمینه نیز اقدام اساسی انجام شود.

برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای سطح کیفی خبرنگاران

در ادامه این جلسه رئیس کانون رسانه فومن با اشاره به اینکه این کانون در سال ۹۴ توسط هیأت مؤسس وقت با برگزاری انتخابات تشکیل شده است، اظهار کرد: هیأت مدیره این کانون دارای ۵ عضو و دو بازرس که برای دوره دو ساله توسط مجمع انتخاب می‌شوند.

الهام حیدری به برخی از اقدامات این کانون در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: راه اندازی و تجهیز دفتر، عضوگیری، صدور کارت عضویت، برگزاری نشست‌های هم اندیشی بخشی از برنامه‌های اجرایی در دو ساله گذشته توسط این کانون است.

وی ادامه داد: کانون با هدف ارتقای سطح علمی و تخصصی اعضای دوره‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته استان و حتی کشور برگزار خواهد کرد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹