پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

بهره‌مندی از یارانه حمایتی پایگاه‌های خبری ملزوم به شرکت در طرح رتبه‌بندی است

بهره‌مندی از یارانه حمایتی پایگاه‌های خبری ملزوم به شرکت در طرح رتبه‌بندی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت 156 پایگاه خبری دارای مجوز در استان، تأکید کرد: فعال بودن و شرکت در طرح رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری از اولویتهای بهره‌مندی از یارانه حمایتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری با هدف ارتقای جایگاه حرفه‌ای پایگاه‌های خبری اینترنتی و برقراری عدالت رسانه‌ای پس از تصویب دستورالعمل و شاخص‌های مشخص شده از سال 1394 اجرایی شد.

وی ادامه داد: وجود تعداد قابل توجه پایگاه‌های خبری اینترنتی در کشور و تفاوت عملکرد و مأموریت آنها از جمله در میزان تولید خبر، گستره فعالیت، انتشار چند زبانه، سرعت در تولید و انتشار اخبار، رابط استانی در داخل کشور، میزان بهره‌مندی از تکنولوژی جدید رسانه‌ای، رعایت اصول حرفه‌ای و ده‌ها شاخص دیگر، ایجاب می‌کند که عدالت رسانه‌ای در نگرش به جایگاه پایگاه‌های خبری اینترنتی برقرار شود و هر پایگاه خبری در جایگاه واقعی خویش قرار گیرد و آنها که فعالیت جدی‌تر و حرفه‌ای در سپهر رسانه‌ای کشور دارند در ارزیابی‌ها مورد غفلت واقع نشوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه سومین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری در دی‌ماه 97 با بررسی 200 پایگاه و براساس فرم خوداظهاری و مستندات ارائه شده توسط کمیته رتبه‌بندی برگزار شد، افزود: دوره چهارم رتبه‌بندی در خردادماه جاری برگزار می‌گردد و اطلاع‌رسانی درخصوص بازه زمانی از طریق سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

فاضلی با اشاره به فعالیت 156 پایگاه خبری دارای مجوز در گیلان، تأکید کرد: فعال بودن و شرکت در طرح رتبه‌بندی مذکور از اولویتهای بهره‌مندی از یارانه حمایتی پایگاه‌های خبری است.

وی در پایان اضافه کرد: در راستای قانونمندسازی فعالیت پایگاه‌های خبری و امکان حمایت‌های قانونی از این پایگاه‌ها، شایسته است آن دسته از پایگاه‌های خبری استان که تا کنون از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت ننموده‌اند با ورود به سامانه جامع رسانه های کشور به آدرس اینترنتی www.e-rasaneh.ir و ارائه درخواست خود، اقدام لازم را صورت دهند.

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱