پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

اگر با بدحجابی دلسوزانه برخورد نکنیم به بی‌راهه می‌رویم

اگر با بدحجابی دلسوزانه برخورد نکنیم به بی‌راهه می‌رویم
نماینده ولی فقیه در گیلان، ریشه‌های اعتقادی جامعه را خوب دانست و گفت: اگر با بدحجابی و بی‌حجابی به‌صورت دلسوزانه برخورد نکنیم به بی‌راهه می‌رویم.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، پیش از ظهر امروز (شنبه، 18 خرداد 98) در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سال جاری، با اشاره به نقدها و ارائه راهکارهای ارائه شده در امور فرهنگی گیلان اظهار کرد: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان با داشتن سلیقه ها و اندیشه های مختلف در هدف واحد هستیم اما در مسیر اجرا اختلاف سلیقه داریم.

وی ادامه داد: تا مادامی که هدف اعضای شورای فرهنگ عمومی گیلان واحد است این امر عالی محسوب می شود اما تاکنون زیربناها را نساختیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بعضی از ناهنجاری ها توسط برخی افراد در جامعه خودنمایی است، تصریح کرد: خیلی ها نمی خواهند با نظام و روحانیت مقابله کنند.

 

آیت الله فلاحتی به رتبه نخست خیرین گیلان در کشور اشاره کرد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان کمک های بسیاری برای آزادی زندانیان غیر عمد جمع آوری شده و این نشان می دهد مبانی اعتقادی جامعه درست است.

وی با اشاره به اینکه مردم به توحید و آخرت اعتقاد دارند اما آن را جریان بخشی نکردیم، بیان کرد: همه ما مسئول هستیم و باید مردم را در مسیر درست هدایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان، ریشه های اعتقادی در جامعه را خوب دانست و یادآور شد: اگر با بدحجابی و بی حجابی به صورت دلسوزانه برخورد نکنیم به بی راهه می رویم.

آیت الله فلاحتی، خواستار تشکیل کارگروهی برای جمع بندی موضوع های ارائه شده در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان شد و اظهار کرد: موضوع های ارائه شده باید به صورت کارآمد اجرایی شود.

 

قرارگاه فرهنگی طرح سواحل گیلان تشکیل شود

فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز در جلسه مذکور از ورود ۵۰۰ هزار خودرو در تعطیلات اخیر به استان خبر داد و اظهار کرد: حضور پر رنگ بخش فرهنگی در سواحل دریا و تفرجگاه های گیلان احساس می شود.

سردار محمدرضا اسحاقی، خواستار تشکیل قرارگاه فرهنگی طرح سواحل گیلان شد و افزود: زمینه سازی برای استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی که دغدغه دارند و مطالبه گری از دستگاه ها را باید داشته باشیم.

وی از ارسال ۲۰ هزار و ۵۰۲ مورد پیامک برای کسانی که در خودروهای آنها کشف حجاب شده از ابتدای سال جاری تاکنون در گیلان خبر داد و بیان کرد: حدود ۱۷ هزار پلاک خودروهای مذکور مربوط به خارج از استان است.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه تعداد ۶ هزار و ۳۱ نفر از مالکان خودروهای مذکور به مراکز انتظامی استان مراجعه کردند، تصریح کرد: تکرار جرم در زمینه کشف حجاب در خودرو کمتر از ۲ درصد است.

گزارش تصویری کامل نشست

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۹