پوستر‌ها و فراخوان‌ها

    
  • اخبار

نشست نقد و بررسی کتاب بوی برف در انجمن داستان رشت

نشست نقد و بررسی کتاب بوی برف در انجمن داستان رشت
کتاب « بوی برف » نوشته شهلا شهابیان در انجمن داستان رشت نقد و بررسی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، کتاب « بوی برف » نوشته شهلا شهابیان روز سه شنبه ٢٨ خرداد٩٨ به همت انجمن داستان رشت در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت از ساعت ١٦ الی ٢٠  مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

کتاب « بوی برف » درسال ١٣٩٣ توسط انتشارات ققنوس تهران منتشر شد. در این رمان به سرگذشت سه نسل از یک خانواده که در دوره حضور متفقین در ایران و اشغال گیلان از سوی ارتش روس زندگی می کردند پرداخته شده است .

فضای داستان حال و هوای بومی استان گیلان را دارد و شخصیتهای داستان با بسیاری از موضوعات انسانی مانند مرگ، عشق ، نفرت و ترس درگیرند و این شخصیتها به طریق مختلف موضوعات اجتماعی زمان خود را بیان می کنند.   این رمان به هیچ وجه مستند نیست و بلکه برداشت ذهنی نویسنده از وقایع تاریخی رخ داده در زمان حکومت پهلوی اول است .

 شهابیان متولد ١٣٣٨  و دارای تحصیلات کارشناسی در رشته زیست شناسی اهل تهران و ساکن استان گیلان است و از وی می توان به کتابهای  دیگری چون : « به یک چیز خوب فکر کن» ؛  گردآوری مجموعه داستان اعضای داستانویس خانه فرهنگ گیلان با عنوان « سه شنبه های خرمالویی» اشاره کرد. یک نمایشنامه ، یک مجموعه داستان و یک رمان نیز از وی در دست چاپ است .

شهابیان علاوه بر نویسندگی مسئول انجمن داستان بیژن نجدی لاهیجان نیز هست . وی همچنین  دبیر مهمان فصلنامه ادبی هنر ویرگول در سال اول ؛ دبیر اجرایی دوره اول و دوم جایزه ادبی بیژن نجدی ،  مربی دوره های نویسندگی در شهرستان لاهیجان ، داور اولین دوره جایزه ادبی وارنیک (رشت)، مسئول موقت انجمن ادبی سیاهکل ، داور سه دوره جایزه ادبی صادق هدایت در مرحله نیمه نهایی ، مدرس کارگاههای داستان نویسی گیلان و رامسر را در کارنامه فعالیت خود دارد. وی علاوه بر نویسندگی در زمینه ویراستای نیز فعالیت می کند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵