آیین افتتاحیه این جشنواره در هفتمین سال برگزاری خود که با هدف شور و نشاط اجتماعی و تبیین اهمیت وجود این گل کمیاب و کم نظیر درفضایی ایده آل برای گردشگران ، جذب توریسم و معرفی سایر مناطق با طبیعتی بکر و زیبا با استقبال پرشور مهمانان و دوستداران طبیعت در اقسا نقاط ایران در منطقه داماش از توابع عمارلوی شهرستان رودبارهمراه بود.
هفتمین جشنواره گل سوسن چلچراغ در شهرستان رودبار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، ضیایی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار ، ضمن تشکر و قدردانی از کلیه عوامل برگزاری این جشنواره ، از حضور معاون استانداری گیلان ، جمالی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی ، ضیایی فرماندار ، پور علی معاون سیاسی و اجتماعی ، مدیرکل آموزش و پرورش و معاونین و مدیران و مسئولین شهرستانی و حضور علیرضا جهانبخش  فوتبالیست مطرح و با اخلاق تیم ملی در زادگاه خود در این جشنواره خبر داد.

وی اجرای برنامه های شاد و مفرح با حضور هنرمندان بومی و مطرح کشوری با اجرای موسیقی سنتی و فولکلوریک منطقه ، بازی های بومی و محلی و اجرای برنامه طنز با هماهنگی و سرپرستی پورکان مسئول انجمن نمایش شهرستان رودبار از جمله برنامه های این جشنواره برشمرد.     

در ادامـه ضیایـی دبیــر شـورای فرهنـگ عمـومی شهـرستان رودبار ، در توضیحاتـی اجمـالی گل سوسـن چلچـراغ را یکـی از نادرتـرین گونه‌های گیاهـی جهان برشمـرد که فقط در دو ( 2 ) نقطه دنیا ، داماش عمارلـوی رودبار گیـلان و لنکـران جمهـوری آذربایجان می‌رویدکه به‌ عنوان نخستین گل در فهـرست آثار ملـی طبیعـی کشـور ثبت شد. سوسن چلچـراغ از گونه گیاه سوسن است، گلـی واژگون به رنگ‌ روشن، گلبـرگ‌هایـی به سمت بیرون برگشته، شبیـه چلچـراغ دارد که سوسن چلچـراغ نامیده شده است.بیش از 2000 نمونه از این گل از نیمه خرداد تا نیمه تیر ماه در ارتفاع 1700 متری شکوفا می‌شود.

 

۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۰
تعداد بازدید : ۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید