مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی نقش تاثیرگذاری دارند

مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی نقش تاثیرگذاری دارند
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در هر منطقه ای که دارای مسجد باشد آسیب های اجتماعی در آن کم است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد، روز یکشنبه (۱۶ تیر) در سفر یکروزه خود به این شهرستان به صورت جداگانه با رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس اداره تبلیغات اسلامی و شهردار تالش دیدار کرد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در این دیدارها با تبریک دهه کرامت،اظهارکرد: شهرستان تالش دارای ۸۴ کانون فرهنگی هنری است.

وی افزود: در کانون های فرهنگی هنری مساجد تالش چهارهزار و ۷۰۰ نفر عضو هستند.

حجت الاسلام رضوانی نژاد با بیان اینکه در گیلان ۹۱۷ کانون فرهنگی هنری وجود دارد، گفت: ۴۶ هزار نفر عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به نقش مساجد در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در هر منطقه ای که دارای مسجد باشد آسیب های اجتماعی در آن کم است.

وی اضافه کرد: یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش قرار دادن افراد پیرامون مسجد است.

این مقام مسئول فرهنگی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت و توان بالقوه ای دارند،خاطرنشان کرد: کار در کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به افراد نخبه، کاربلد و متخصص فرهنگی واگذار شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از تشکیل شورای مشورتی کانون ها در سطح شهرستان های استان خبر داد و افزود: این شورا به منظور پیگیری مطالبات کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان های استان تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه سهمیه افزایش کانون های فرهنگی هنری مساجد را داریم،اظهارکرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در مناطق اهل تسنن نشین باید تاسیس شود.

حجت الاسلام رضوانی نژاد گفت: مساجد گیلان با همکاری یکی از موسسات بانکی به دستگاه های کارتخوان مجهز می شوند.

به کانون های مساجد تالش نگاه ویژه شود

بهرام خوشحال نیز در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان،اظهارکرد: به کانون های فرهنگی هنری تالش نگاه ویژه شود و اعتبارات و امکانات اختصاص یابد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش با اشاره به اینکه بیشتر برنامه های فرهنگی و مذهبی در تالش با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش ارتباط خوبی با کانون های مساجد شهرستان دارد.

وی با بیان اینکه در شهرستان تالش ظرفیت های خوبی در بخش های قرآنی، فرهنگی و هنری وجود دارد، تصریح کرد: باید از این ظرفیت ها حمایت و بهره لازم نیز برده شود.

خوشحال بر برگزاری جلسه هماهنگی با مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد برای اجرای بهتر برنامه های مورد نظر تاکید کرد.

حوزه های علمیه تقویت شوند

حجت الاسلام حسن ملائکی نیز در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان، گفت: نهادهای فرهنگی تالش در اجرای برنامه های مدنظر با هم هماهنگ هستند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی تالش با بیان اینکه فعالیت های قرآنی، فرهنگی و هنری در این شهرستان خوب است،تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت خوبی دارند که می توان از توان آن در اجرای برنامه های شهرستانی و مسجدی بهره لازم را برد.

وی با اشاره به اینکه انسجام خوبی بین متولیان فرهنگی در تالش وجود دارد،خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت و انسجام بهره لازم را در اجرای برنامه های فرهنگی برد.

حجت الاسلام ملائکی از حوزه های علمیه به عنوان پایگاه های بسیار قوی نام برد و گفت: حوزه های علمیه باید حمایت و تقویت شوند.

کانون های مساجد در مقابله با جنگ نرم دشمنان نقش تاثیرگذاری دارند

شهرام غنی زاده نیز در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان، اظهارکرد: آنچه در توان داریم از اجرای برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری حمایت کرده و خواهیم کرد.

شهردار تالش به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در مقابله با جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه های متنوع و جالبی در طرح اوقات فراغت برای مخاطبین داشته باشند.

غنی زاده با بیان اینکه شهرداری تالش هرماه سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی را پرداخت می کند، گفت: بدهی هایی نیز از این سهم از قبل به کتابخانه ها وجود داشت که از این بدهی ها هرماه نیز بخشی را پرداخت می کنیم.

 
 

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۹۳

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید