کانون های مساجد باید تقویت شود

کانون های مساجد باید تقویت شود
فرماندار تالش با بیان اینکه مساجد کانون رشد و سازندگی بوده اند گفت: با توجه به حضور جوانان در کانون های مساجد باید این مراکز تقویت شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید عیسی مهدوی، روز یکشنبه (۱۶ تیر) در دیدار با مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش برگزار شد،اظهارکرد: مسجد محل رشد و پویایی فعالیت های فرهنگی است.

فرماندار تالش افزود: کانون‌های مساجد به واسطه حضور فعال و کارآمد اعضای فعال آن یکی از محورهای پویایی و رونق مساجد محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه مساجد کانون رشد و سازندگی بوده است، تصریح کرد: امروز با فعالیت کانون ها این رشد و سازندگی رونق دوچندان پیدا کرده است.

مهدوی گفت: امام خمینی (ره) می فرمایند: مسجد سنگر است و این سنگر باید حفظ شود، امروز یکی از راهکارهای موفق در حفظ این سنگر فعالیت پرشور کانون های مساجد است.

عالی ترین نماینده دولت در تالش ادامه داد: افتخار می کنیم که در خدمت کانون های فرهنگی هنری مساجد باشیم و از برنامه های این مراکز حمایت کنیم.

مهدوی با بیان اینکه با توجه به حضور جوانان در کانون های مساجد باید این مراکز را تقویت کنیم خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان سعی خواهیم کرد اعتبارات قابل توجهی را به کانون های فرهنگی هنری مساجد اختصاص دهیم.


کانون محلی برای پرورش نیروی متخصص برای آینده کشور است

حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد نیز در این دیدار اظهارکرد: ۲۲ هزار کانون فرهنگی هنری در سطح کشور وجود دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان از وجود ۲ هزار و ۸۰۰ مسجد در گیلان خبر داد و افزود: با توجه به جمعیت دو میلیون و ۵۵۰ هزار نفری گیلان هر ۹۱۱ نفر دارای یک مسجد هستند.

وی با بیان اینکه کانون محلی برای پرورش نیروی متعهد و متخصص و کادری انقلابی برای آینده کشور است،خاطرنشان کرد: زبان فرهنگ، هنر است و باید با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف هنری جوانان را جذب مساجد کنیم.

این مقام مسئول فرهنگی به بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در راستای توسعه گردشگری استان تاکید کرد و افزود: گیلان استانی گردشگرپذیر است که باید مساجد را در این زمینه فعال و این اماکن مقدس را محور گردشگری قرار دهیم.

حجت الاسلام رضوانی نژاد به اجرای طرح«مساجد محور گردشگری» به‌همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد می‌توان آسیب‌های ناشی از این حوزه را کاهش داد.

۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۹۶

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید