دوره آموزشی «رسالت مدیران فرهنگی» در شفت برگزار می شود

دوره آموزشی «رسالت مدیران فرهنگی» در شفت برگزار می شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری دوره آموزشی «رسالت مدیران فرهنگی» در شهرستان شفت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تحت عنوان «رسالت مدیران فرهنگی» در شهرستان شفت گفت: این دوره آموزشی مشتمل بر دو کارگاه آموزشی پیرامون تشکیلات فرهنگی و رسانه و فضای مجازی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان افزود: این دوره آموزشی، روز سه‌شنبه (۱۸ تیر) در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۹ کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان شفت راه‌اندازی شده است، اذعان کرد: بیشتر کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد روستایی این شهر تشکیل شده و به ارائه خدمات به روستاییان می‌پردازد.

وی ادامه داد: از این تعداد تنها پنج کانون در مساجد شهری واقع شده و ۳۴ کانون در مساجد روستایی است.

رضوانی نژاد با اشاره به اجرای طرح سفیران اجتماعی به صورت آزمایشی در شهرستان شفت تصریح کرد: احیای کارکردهای مساجد در ارائه خدمات به خانوارهای پیرامون مسجد، تحلیل وضعیت فرهنگی اجتماعی خانوارهای اطراف مساجد، ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، خدمت رسانی داوطلبانه و صمیمانه، تقویت راه‌های پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی مطابق با ارزیابی‌های انجام شده، ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء سطح دانش و مهارت جامعه از اهداف برگزاری این طرح است.

وی خاطرنشان ساخت: طرح سفیران اجتماعی همزمان در پنج شهر استان‌های خراسان رضوی، سمنان، اصفهان، قزوین و گیلان برگزار می‌شود.

۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵
تعداد بازدید : ۱۱۹

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید