برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر

برگزاری دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر
دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رضوانشهر در سال٩٨ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان رضوانشهر در سال ٩٨ با حضور میهمانان و اعضاء اصلی با موضوع  ١-بحران هویت و فضای مجازی ٢- نقش فرهنگ عمومی در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ٣-  بررسی مصوبات جلسه گذشته بر گزار گردید.

در ابتدای جلسه مجید شافعی دبیر شورای فرهنگ عمومی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تقدیر و تشکر از رییس شورای فرهنگ عمومی بابت بر پای جلسه و سایر مسئولین و میهمانان حاضر، موضوعات جلسه را قرائت نمود و گفت: فضای مجازی دنیای است که امروزه همه سنین را به نوعی درگیر خود کرده والبته این دنیا هم تهدیدات و فرصت هایی دارد و بطور کلی می توان گفت برای تولید اطلاعات آموزشی و انتقال مطالب می توان از این فضا به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

و همچنین بیان داشت: رایزنی هایی جهت برگزاری کلاس سواد رسانه ای برای مدیران و کارمندان صورت گرفته و همچنین جهت تولید محتوا قدمهای برداشته شده.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی امام جمعه رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین جلسه و تشکر از دبیر جلسه آقای شافعی بیان داشت: کار فرهنگی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد و این مهم یک مسئولیت الهی است و کار فرهنگی در شهرستان اهمیت زیادی دارد و گاهی فردی که کار فرهنگی و تبلیغی می کند تا پای  شهادت پیش می رود و حتی به شهادت ختم می شود.

 رییس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر گفت: اولین کار فرهنگی تبلیغی کار پیامبر ما بود که مردم را از جهل  و نادانی بیرون آورد و مردم را به امر به معروف و نهی ازمنکر دعوت کرد همه ما باید کار فرهنگی کنیم نجات یک نفر نجات یک جامعه است و هرکس یک نفر را منحرف کند مطمعنا یک قتل انجام داده است وی با اشاره به اینکه جامعه ما را دشمنان تهدید کرده اند همه ما باید کمک کنیم با بصیرت افزایی با روشنگری و با گفتگو صحیح و روشن آگاهی ببخشیم تا به مردم ما آسیب نرسد.  

در ادامه مهندس خوشحال معاونت محترم فرمانداری شهرستان رضوانشهر ضمن تبریک دهه کرامت و تقدیر تشکر از رییس و دبیر جلسه گفت: با حداقل های ممکن که در اختیار ما هست باید مسئله فرهنگ عمومی را دنبال کنیم همه از فضای فرهنگی که دارند باید به نحو احسن استفاده کنند چرا که دراین مورد ما مسئول هستیم و مسئولیت داریم باید پاسخگو باشیم.

وی در پایان گفت : فضای مجازی یک تکنولوژی روز است که باید مدیریت شود ما باید با امکانات موجود با تهدیدات فضای مجازی مقابله کنیم چرا که کشور های غربی بر علیه جمهوری اسلامی با رسانه های تحت امر خود موضع گرفته اند باید آگاه باشیم و سواد رسانه ای خودمان را بالا ببریم.

۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶
تعداد بازدید : ۹۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید