دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منصوب شد

دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منصوب شد
شهردار لاهیجان به‌عنوان دبیر دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، طی حکمی از سوی شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود کاظمی شهردار لاهیجان به‌عنوان دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برای برگزاری هرچه با شکوهتر این جشنواره ملی در لاهیجان منصوب شد.

در این حکم آمده است: فرهنگ و هنر، بی‌گمان زمینه و لازمه رشد و تعالی هر جامعه‌ای است و بستری مناسب و امن برای پایه گذاری بنیان‌های اجتماعی و رخدادهای اصیل مردمی به شمار می‌آید و هنر مردمی تئاتر در ذات خود واجد قابلیت‌های ارزنده‌ای است که امکان اثرگذاری، اصلاح و تغییر در رفتارهای فردی و اجتماعی به منظور نیل به فضای روشن‌تر و جامعه‌ای امن، پویا و شادتر را دارد.

در ادامه این حکم تصریح شده است: تئاتر و به ویژه تئاتر خیابانی همواره از سوی صاحبنظران علوم اجتماعی، برنامه ریزان و مدیران شهری به منظور ارتقا فرهنگ شهروندی مورد توجه جدی بوده است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به شهردار لاهیجان آورده است: ضمن سپاس از همت و توجه ویژه جنابعالی و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان به هنر تئاتر، با موافقت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، به موجب این حکم، به‌عنوان دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منصوب می‌شوید و امید که در سایه الطاف الهی، همراهی و یاری شهروندان شریف لاهیجان و به کارگیری تمام توان فرهنگی، هنری و حمایتی استان گیلان و شهرستان لاهیجان در برگزاری این رویداد هنری مردمی پیروز و سربلند باشید.

دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از ۲۶ تا ۲۹ مردادماه ۱۳۹۸ در نقاط مختلف این شهر برگزار می‌شود.

۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۲۴۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید