دستورالعمل شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در لاهیجان تبیین شد

دستورالعمل شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در لاهیجان تبیین شد
با حضور مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری لاهیجان دستورالعمل شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان، نشست تبیین دستورالعمل شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دوشنبه هفتم مرداد با حضور مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری در اداره فرهنگ وارشاد اسلامی لاهیجان برگزار شد.

در این جلسه نگار نادری رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان ضمن اشاره به ضرورت و اهمیت وجود  طرح های فرهنگی و هنری و بسترسازی برای اجرایی شدن آنها  گفت:شبکه شهرهای خلاق فرهنگ وهنرمی تواند همانند رویداد پایتخت کتاب ایران تاثیر فراوانی در گستردگی فعالیت های فرهنگی و هنری بگذارد.چنانکه  پایتخت کتاب که لاهیجان دو دوره نامزد آن شد منجر به افزایش کتابخوانی و گستردگی فعالیت های فرهنگی در حوزه کتاب من جمله باشگاه کتابخوانی و همچنین همت ویژه مسئولین شهری در این باره گردید.

وی در خصوص شبکه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر ضمن برشمردن نکاتی از دستورالعمل آن افزود:در حقیقت ویژگی اصلی که در شهرهای خلاق مطرح است، حمایت اقتصاد از فرهنگ است به نحوی که تاکید خاصی بر جذب صنایع ، بازار و حمایت گران مالی برای اجرای طرح های فرهنگی است ، یعنی اگر بتوانیم بخش خصوصی را درگیر مسایل فرهنگی نماییم.زمانی که شهری طرح های نو و خلاق آن انتخاب شد به نحوی حمایت های مادی را خواهیم داشت.

این مسئول در ادامه گفت:ریاست شورای برنامه ریزی این طرح در شهرستان ها به عهده فرماندار است و هرگونه تصمیم گیری که در این شورا صورت بگیرد  سایر واحد های دستگاه های در گیر طرح پیگیر مصوبات آن خواهند بود.  ویژگی این طرح آن است که مشارکت روسای انجمن بسیار تاثیرگذار است و می بایست رئیس انجمن حتماً طرح ها را تایید و فرم شهر خلاق فرهنگ و هنر را امضاء نماید.

وی ضمن اظهار امیدواری برای مشارکت کلیه هنرمندان و اهالی فرهنگ شهرستان در ارائه ایده و طرح تصریح کرد: موقعیت مناسبی است که بر اساس این مبحث فرهنگی ، طرح ها و ایده های بدیع جدیدی توسط اصحاب فرهنگ وهنر تعریف شود و در صورت  انتخاب  ، مساعدت های مادی و معنوی برای اجرایی شدن پروژه های فرهنگی وهنری و ادبی  در لاهیجان که  به نوعی شهری خلاق دراین حوزه می باشد انجام گیرد.

علاقه مندان برای اطلاع بیشتر  در خصوص شبکه شهر خلاق فرهنگ و هنر می توانند به نشانی  http://www.creative-cities.ir  مراجعه نمایند.

۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵
تعداد بازدید : ۲۱۱

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید