روزنامه های محلی مشکلات بومی را رصد کنند

روزنامه های محلی مشکلات بومی را رصد کنند
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تشویق خبرنگاران انگیزه کار را در این قشر زحمتکش ارتقا می دهد، گفت: متأسفانه روزنامه‌ها و نشریات محلی مطالبی را که درج می کنند ۸۰ درصد ملی و ۲۰ درصد محلی است در صورتی که باید برعکس باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، محمدرضا دربندی، ظهر امروز (چهارشنبه، 16 مرداد) در همایش استانی روز خبرنگار که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، اظهار کرد: قلم خبرنگار بسیاری از مشکلات و موانع جامعه را مرتفع می‌کند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مسئولان به تلاش‌های خبرنگاران فعال توجه کنند، گفت: باید در این راستا مدیران امر خبرنگاران فعال را شناسایی و حمایت‌های ویژه‌ای  را  از این قشر توانمند انجام دهند.

دربندی اذعان کرد: با حمایت‌های و توجه ویژه از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی خبرنگاران انگیزه فعالیت بیشتر داشته و با این تشویق‌ها تولید خبر و گزارش‌ها افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: متاسفانه روزنامه‌ها و نشریات محلی مطالبی را که درج می کنند 80 درصد ملی و 20 درصد محلی است در صورتی که باید برعکس باشد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: انسان از بدو تولد تا مرگ انتظار توجه و تشویق را دارد و توجه مسئولان به قشر توانمند خبرنگار به نوعی ایجاد نشاط را در جامعه خبرنگاری مهیا خواهند کرد.

دربندی به هویت انسان‌ها اشاره کرد و افزود: هر انسانی دارای هویت جغرافیایی، دینی، مذهب، قومی و صنفی است، شغل خبرنگاری کاری بس دشوار است.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران هویت بسیار ارزشمندی در جامعه دارند، تصریح کرد: خبرنگاری شغلی است که بر گرفته از سرسلسه انبیا است و بدین سبب خبرنگاران علاوه بر قلم شیوا بایستی اخلاق حرفه ای و الگوی رفتاری انبیاء را سرلوحه کاری قرار دهند.

دربندی در پایان اظهار کرد: حفظ آبروی انسان‌ها و توجه به توسعه و آبادانی و رفع آسیب‌های اجتماعی از اهم فعالیت‌های یک خبرنگار زبده و انقلابی است.

در انتهای این همایش که با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، سرپرست استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد، از 15 نفر به نمایندگی از اصحاب رسانه استان گیلان بر روی سن تجلیل شد.

گزارش تصویری همایش

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۵۷
تعداد بازدید : ۲۰۷

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید