انتقادهای سازنده منجر به توسعه می‌شود

انتقادهای سازنده منجر به توسعه می‌شود
سرپرست استانداری گیلان با تأکید بر اینکه باید زمینه‌ساز رقابت سازنده بین رسانه‌های استان باشیم گفت: انتقادهای سازنده منجر به توسعه کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ارسلان زارع، ظهر امروز (چهارشنبه، 16 مرداد) در همایش استانی روز خبرنگار که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، گفت: نظام ما مبتنی بر مردم سالاری دینی بوده و رسانه‌های ما مردم‌سالار هستند.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در استقرار و تقویت مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم در حاکمیت همواره نقش‌آفربن بودند افزود: رسانه‌ در کشور ما ضامن تقویت جمهوریت نظام اسلامی هستند.

وی نقش رسانه‌ها را در تقویت و تعمیق میزان مشارکت مردم و آزادی بیان و اندیشه بی‌بدیل دانست و تصریح کرد: به همین سبب مطبوعات و رسانه‌ها رکن موثر چهارم دموکراسی هستند.

زارع با تاکید بر اینکه باید زمینه‌ساز رقابت سازنده بین رسانه‌های استان باشیم افزود: رقابت منجر به ارتقای کیفیت محتوای تولیدی رسانه‌ها می‌شود.

وی خبرنگاران را مدافعان و مروجان ارزش‌های جامعه دانست و اعلام کرد: اگرچه شغل خبرنگاری از جمله مشاغل سخت و دشوار است اما در توسعه و پیشرفت جامعه بسیار موثر است.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه خبرنگار صدای رسا مسئول است اذعان کرد: دولت به نقش و جایگاه رسانه‌ها و کار ارزشمند آنها واقف است چرا که انتقادهای سازنده منجر به توسعه کشور می‌شود.

وی پرداخت مالیات معوق و بیمه تکمیلی را از مطالبات خبرنگاران استان اعلام و با اشاره به انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: رسانه‌ها زمینه‌ساز مشارکت مردم در انتخابات باشند.

زارع بر بهره‌گیری از ظرفیت اصحاب رسانه به‌عنوان مشاوران امین مسئولان تاکید و بیان کرد: نیازمند سرعت‌بخشی و کیفیت‌بخشی بیشتر در این عرصه هستیم.

در انتهای این همایش که با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در گیلان و جمعی از مدیران استان برگزار شد، از 15 نفر به نمایندگی از اصحاب رسانه استان گیلان بر روی سن تجلیل شد.

گزارش تصویری همایش

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۰۱
تعداد بازدید : ۱۴۹

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید