خبرنگاران تالشی تجلیل شدند

خبرنگاران تالشی تجلیل شدند
در آستانه ۱۷ مرداد، خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان تالش تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش، آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه تالش عصر روز چهارشنبه (۱۶ مرداد) با حضور نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت، فرماندار و جمعی از مسئولین محلی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

بهرام خوشحال در این آیین اظهار کرد: کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبر شدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش افزود: لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش و تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران، چشم و گوش رسانه و چشم و گوش مردم هستند،خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید با استفاده از ویژگی های خدادادی و علم روز به کشف حقیقت ها بپردازند و آن را در کم ترین زمان به مخاطبان خود برسانند.

خوشحال با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین ویژگی های خبرنگار، داشتن عشق و علاقه و قریحه خبرنگاری است، گفت: سرعت در تصمیم گیری و انتقال سریع خبر، از دیگر ویژگی های اساسی خبرنگاری است.

خبرنگاران مطالبه گر مشکلات مردم باشند

محمود شکری نیز در این آیین،اظهارکرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت افزود: خبرنگاران باید مطالبه گر مشکلات مردم باشند و آن را به گوش مسئولین برسانند.

شکری در پایان در خصوص جایگاه خبر و خبرنگاری در جامعه جهانی مطالبی را ایراد کردند.

باید میان مدیران ادارات و خبرنگاران ارتباط متقابل برقرار باشد

عیسی مهدوی نیز در این آیین،اظهارکرد: یک خبرنگار باید پویا و سرزنده باشد و اطلاعات دقیق و صحیح را به مردم بدهد و باعث آگاهی جامعه شود.

فرماندار تالش افزود: خبرنگاران با کمترین حقوق مادی بیشترین حق معنویی را گردن ما دارند چون با انعکاس اخبار و اطلاعات عملکرد مسئولین را به مردم اطلاع رسانی می کنند.

مهدوی گفت: باید میان مدیران ادارات و خبرنگاران ارتباط متقابل برقرار باشد.

گفتنی است، در پایان این آیین هر یک از خبرنگاران نکته نظرات و مسائل و مشکلات صنف خود را بیان کردند و با اهدای لوح سپاس و هدایای نفیس از خبرنگاران تجلیل و قدردانی شد.


۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۱۰۶

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید