دولت موظف به ارائه لایحه جامع نظام رسانه‌ای به مجلس شد

دولت موظف به ارائه لایحه جامع نظام رسانه‌ای به مجلس شد
رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور، تأکید کرد: دولت مؤظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جبار کوچکی‌نژاد، صبح امروز (شنبه، 19 مرداد) در نشست با جمعی از مدیران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در گیلان، با اشاره به نقش محسوس فصای مجازی در جامعه، گفت: میزان بهره‌گیری از فضای مجازی در حال رشد است و باید زمینه لازم برای این بستر فراهم شده تا پشتیبانی قانونی از آن صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه نتوانستیم قوانین متناسب و حمایت لازم از فضای مجازی را داشته باشیم.

وی با اشاره به استفاده اقشار مختلف مردم از این رسانه، گفت: در عصری که رسانه هدایت کننده افکار جامعه است باید مراقبت‌های ویژه از آن صورت گیرد چرا که شکل دهنده رفتار افراد در جامعه است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور، تأکید کرد: دولت مؤظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.

کوچکی‌نژاد افزود: این طرح در صورت ارائه، با توجه به پایان عمر مجلس در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید حرمت خبرنگاران را بیشتر نگاه دارند، تصریح کرد: مسئولان بیشتر تمایل به تعریف و تمجید داشته و نقد را نمی‌پسندند و با تهدید سعی در هدایت رسانه در جهت اهداف و خواسته‌های خود هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز نباید باعث شود قلم به سمت قدرت بچرخد و این ناشی از ضعف قانون و عدم حمایت لازم از این قشر است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در تغییر قانون خدمات کشوری به حوزه رسانه نیز توجه شده تا امنیت شغلی فعالان رسانه تضمین شود.

گزارش تصویری نشست

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۶۴۸

اظهار نظر درباره این خبر

اظهار نظر
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید